Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İsrail Dijital Para Testlerinde Ethereum Teknolojisinden Yararlanacak

Merkez bankası dijital Shekel için yol haritasını belirliyor.
İsrail Dijital Para Testlerinde Ethereum Teknolojisinden Yararlanacak

Kripto paraların kullanım alanı hızla yaygınlaşıyor ve piyasa büyümeye devam ediyor. Blockchain teknolojisi ülkelerin merkez bankalarının da dikkatini çekiyor. Pek çok ülke ilerleyen süreçte kendi dijital para birimlerini çıkarmayı planlıyor. Bazı ülkeler bunun için test çalışmalarına başlamış durumda.

İsrail Merkez Bankası’nın dijital shekel için planlar yaptığı biliniyor. Ülkede faaliyet gösteren finans dergisi Globes, dijital shekel için Ethereum teknolojisinden yararlanılacağını iddia etti. İsrail Merkez Bankası’ndan henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmiş değil.

Ethereum, kullanıcıların yeni kripto para birimleri oluşturmasına olanak tanıyan akıllı sözleşmeler olarak bilinen tam işlevli bilgisayar programlarını barındıran ilk blok zincir projesi olma özelliğine sahip.

Pek çok kripto para projesi ilk etapta Ethereum ağından yararlanılarak geliştiriliyor. Diğer yandan büyük ülkelerin kendi dijital para birimlerini test ettiği biliniyor.

Çin bu alanda en önde olan ülkeler arasında yer alıyor. Japonya, Güney Kore, Fransa ve AB de CBDC’leri başlatma niyetlerini kamuoyuna açıklamıştı. Daha önce, İsrail Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Bitcoin için “piramit dolandırıcılığı” ifadesini kullanmıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum