Yatırım yapmaya başla!

İsrail 2030 Yılına Kadar Benzinli ve Dizel Araçları Bitirecek!

İsrail, artan petrol fiyatlarını fırsat bilerek 2030 yılına kadar fosil yakıtlı araçlar hakkındaki aldığı kararlardan söz etti!
İsrail 2030 Yılına Kadar Benzinli ve Dizel Araçları Bitirecek!

Reuter‘s’in haberine göre İsrail, fosil yakıtlı araçlar hakkındaki son kararını açıkladı. Dünyadaki petrol dağılımı ve riskleri takip ediyorsanız, İsrail’in konuya ne kadar yakın olduğunu görebilirsiniz. Yani motorin ve benzin konularında fiyatlandırmalar İsrail’i mutlu etmemiştir. Norveç, İsviçre ve Almanya gibi ülkelerin çok kısa zaman dilimlerinde topraklarından fosil yakıtı çıkartacaklarını biliyoruz.

Çin hükümeti de bu konuda biraz daha katı davranarak, otomobil şirketlerinin kendilerine sunulacak ürünlerini, benzin veya elektrikli olarak kabul etmekteydi. Dünyamızdaki aktarım elemanlarının değişimini fırsat bilen İsrail’de, aşamalı olarak 12 yıllık bir süreçte, akaryakıta karşı olan tavır planlarını ortaya koydu.

İsrail Enerji Bakanı 2030 Yılını Gösterdi!

İsrail Enerji Bakanı 2030 Yılını Gösterdi!Kesin bir kararla birlikte İsrail toprakları içerisinde benzinli ve dizel otomobil olmayacak. Dr. Yuval Steinitz‘in yaptığı açıklamalarda, farklı teşvik paketlerinin hazırlandığı  söylendi. Sizinde tahmin edeceğiniz üzere teşvik, elektrikli araçlar ve doğal gazlı araçlara yönelik olacak.

Steinitz, “2030 yılından itibaren dizel veya benzinli araçların İsrail’e ithal edilmesine artık izin vermeyeceğiz. Hükümetimiz, elektrikli otomobillerin vergilerini neredeyse sıfıra indirgeyerek, böylece çok daha ucuz olmasını sağlayacak. Şarj istasyonlarını da finanse ederek, ülke çapında 2 binden fazla yeni şarj istasyonuyla teşvik ediyoruz.” şeklinde konuştu.

İsrail Better Place Projesi’nin Temel Taşıydı

İsrail Better Place Projesi'nin Temel TaşıydıBetter Place şirketi ile Renault 2008 yılında 5 yıllık bir anlaşma imzalayarak, EV (elektrikli araç) motorlu otomobillere yönelik ülke çapında tesis çalışmaları yapılmıştı. Renault’ta Fluence ZE‘yi İsrail’li şirketin ihtiyaçlarına göre geliştirmişti.

Fluence’nin batarya sistem bozukluğu veya değişim konuları her Better Place noktalarından rahatça halledilebiliyordu. Ancak Fransa ve İsrail arasındaki anlaşma iptal olmuştu. 2030 fosil yakıt kararından sonra gözler yeniden eski ortaklığa çevrildi.

ABD’de galonu 3.15 dolar olan benzinin İsrail’deki fiyatı 7.08 dolar. Öte yandan benzin ve motorinin ülkelerinde yasaklaması için ilk adımı atan Avrupa ülkelerindeki galon fiyatlandırmasına bakalım.

Danimarka 7.20 $, İtalya 7.25 $, Yunanistan 7.26 $, Hollanda 7.31 $ ve Norveç 7.66 $ şeklinde. Anlaşıldığı gibi Mısır’ın 1.64 $’a kullandığı yakıta karşı, yazdığımız ülkeler hızlı hareket ederek elektrikli araç dönüşümlerine başladılar. Haberi özetleyecek olursak; İsrail kademeli olarak, halkını EV araçlar için zorlayacak. Otobüs ve kamyonlarda sıkıştırılmış doğal gaz veya elektrikle hareket ettirilecek!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum