Yatırım yapmaya başla!

İspanyol Tasarımcının Köprü Altına Gizlediği Benzersiz Ofisi!

Çalışma alanınızda farklılık yapmak ister miydiniz? Mesela; İspanyol tasarımcı Abellanas'ınki gibi işlek bir köprü altı ofisi yeteri kadar değişik olur mu?
İspanyol Tasarımcının Köprü Altına Gizlediği Benzersiz Ofisi!

Çoğumuzun günü yüksek katlı binaların içindeki kapalı kapılar ardında geçiyor. Ve şayet iç karartıcı bir ofisimiz varsa, bu durum doğal olarak performansımızın düşmesine neden oluyor. Kaldı ki geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırma da bunu göstermişti. Zira çalışanların karamsarlığa kapılma nedenleri arasında başarısız ofis dizaynlarının ilk sıralarda geldiği açıklanmıştı.

Tamam, kişinin çalışma alışkanlıkları zevkleri doğrultusunda iş yerlerinin tasarımı değişebilir. Yani “şöyle bir tasarım üretkenliği arttıracaktır” gibi bir düşünce asla genel geçer değildir. Neticede; birisi onlarca kişiyle yan yana çalışmayı tercih ederken bir diğeri iş yaparken yanında kimsenin bulunmasını istemez. Ya da kimileri doğayla iç içe çalışmanın hayalini kurarken kimileri kulaklarında 21. yüzyılın koşuşturma sesleri yankılanırken işine odaklanabilir. Tıpkı dünyanın en sıra dışı ve en gizli ofisini tasarlayan Fernando Abellanas gibi…

İspanyol tasarımcı Fernando Abellanas ofisini, kimsenin aklına gelmeyecek bir yerde gizlice inşa etmiş.

Fernando Abellanas gizli ofisi!

Valencia’da yaşayan Abellanas, istediği ofisi aklında tasarladıktan sonra hemen işe koyulmuş.

Bölgede bulunan işlek bir viyadüğün altında çalışmalarına başlayarak, epey ilgi çekici pop-up stüdyosunu kurmuş.

İspanya'da işlek bir viyadüğün altında bulunuyor.

Köprünün altına kurduğu ray düzeneğiyle, masa, sandalye ve raflarının bulunduğu ofisini tamamlamayı başarmış.

Fotoğraflarda da gördüğünüz gibi oldukça sade ve sevimli duran bu sıra dışı ofis, üzerinden yüzlerce aracın geçtiği bir viyadüğün altında bulunuyor.

Tasarımcının ofisi sade ve sevimli bir şekilde dekore edilmiş.

Tasarımcı, yetkililerden izin almadan yaptığı gizli iş yerini elinden geldiğince saklamak istiyor. Yani birileri tasarımcının ofisini keşfedip eşyalarını çalmadan veya yetkililer tarafından kaldırılmadan önce orayı olabildiğince çok kullanmak istiyor.

Köprünün altından yürüyerek geçen insanların bile kendisini fark etmediğini söyleyen Abellanas, bir yandan hayatın akışını dinlerken diğer yandan çalışmaktan büyük mutluluk duyduğunu söylüyor.

Muchas gracias @yorokobu ! #lebrel #lebrelfurniture #architecture #cabin #bridge

Lebrel (@lebrelfurniture)’in paylaştığı bir gönderi ()

Çünkü sadece istediği takdirde kalabalıkların içine karışıyor. Tek başına kalması gerektiğinde de kimsenin onu rahatsız edemeyeceğini bilerek kendisini ofisine gizliyor.

Ağaçların arasında bir kulübe yerine, yaşam alanı içinde saklı bir sığınak tercih ettiğini söyleyen tasarımcının ofisinde uyuduğu günler bile oluyor.

Aballanas yaşam alanı içinde saklı bir sığınak tercih ediyor.

Lebrel isimli bir firması olan tasarımcı, köprü altlarının insanlara yalnızlık, huzur ve koruma hisleri verdiğini düşünüyor.

Ayrıca bu durumu, çocukların masa örtülerinin altına saklanmasına benzetiyor. Büyükler dışarıda konuşurken, çocukların örtülerin altında kendi dünyalarına dalmaları gibi o da viyadüğün altında kendi dünyasını yaşıyor…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#İnşaat kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum