Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İspanya’dan Enerji Tüketimini Azaltmaya Yönelik Kararname!

İspanya hükümeti enerji tasarrufu için bir kararname yayımladı. Tasarrufa yönelik alınan kararlar dikkat çekti...
İspanya’dan Enerji Tüketimini Azaltmaya Yönelik Kararname!

İspanya, Ekolojik Geçiş ve Demografik Mücadele Bakanlığı’nın (MITECO) önerisi üzerine idari binalarda enerji tüketimini hızla azaltmak, iklimlendirmede enerji tasarrufu ve yönetimi için Şok Planı içeren bir Kraliyet Kararnamesi’nin onaylandığını duyurdu.

Ukrayna’daki savaştan kaynaklanan enerji krizi ile baş edebilmek adına düzenlenen tasarruf planı dikkat çekti.

MITECO’nun ekonominin farklı sektörlerinde verimliliği artırmak ve yenilenebilir tesislerde depolamayı teşvik etmek için 350 milyon euroluk yardım yapacağı söylendi. Ülkenin dışarıya olan enerji bağımlılığını azaltmak için bu önlemlerin etkinleştirildiği vurgulandı.

Hükümetin Rusya’nın gaz arzındaki olası bir kesintisinin ekonomik ve sosyal alanda yapacağı etkiyi en aza indirmeye çalıştığı eklendi.

Bu nedenle Eylül sonunda sunulacak Avrupa Birliği (AB) üyeleri ile enerji tasarrufu önlemleri ve dayanışma eylemlerini içeren bir Acil Durum Planı hazırlandığı aktarıldı.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Klimalara Kısıtlama: Dereceleri 19 ile 27 Arsında Olacak!

Bugün onaylanan önlemlerin enerji tüketiminin hızla azaltılmasını hedeflediği ve fosil kökenli gaz tüketiminin düşürülmesini teşvik ettiği bildirildi.

Davranış değişikliklerinin kısa vadede gaz ve petrol talebini yüzde 5 azaltabileceği bildiride yer aldı.

Enerji tasarrufu ile ilgili yayımlanan bildiride kamusal alanların hava sıcaklığının 19 ile 27 derece arasında tutulacağı ve kapılarının otomatik kapanacağı söylendi.

Mağaza vitrinlerinin ışıklarının saat 22:00’de kapatılacağı ve bu hükmün o sırada kullanılmayan kamu binalarında da geçerli olacağı belirtildi.

Kamu idare binalarında enerji iyileştirme çalışmalarını hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için acil durum sözleşme prosedürleri uygulanabileceği, bu sözleşmelerin bir aydan daha kısa süre içerisine yürürlüğe gireceği aktarıldı.

Enerji tasarrufu ve yönetimi için onaylanan planının 1 Kasım 2023 tarihine kadar geçerli olacağının altı çizildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu