Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İspanya’da Kriptoya İlgi Artıyor: Düzenleyici Endişeli

İspanya’da yapılan bir çalışma, halk arasında kripto paraların daha fazla benimsendiğini gösteriyor.
İspanya’da Kriptoya İlgi Artıyor: Düzenleyici Endişeli
HABER GİRİŞ

Kripto paralar düzenleyicilerin endişeleri tarafından insanlar tarafından daha fazla ilgi ile karşı karşıya kalıyor. Araştırmalar İspanya’da kripto para kabulünün artmaya devam ettiğini gösteriyor.

Ülkenin menkul kıymetler piyasaları düzenleyicisi tarafından yürütülen bir ankete göre, İspanyol halkının yüzde 7’si teknolojiye olan inançla kripto paralara yatırım yaptı.

CNMV’nin çalışması, futbol yıldızı Andres Iniesta gibi etkileyicilerin katılımının insanları gereksiz riskler almaya teşvik edebileceği endişelerine yanıt olarak Ocak ayında açıklanan kripto reklamlarına yönelik bir baskıyı takip ediyor.

Düzenleyiciye Göre Bilgi Eksikliği Var

Ankette on kişiden dokuzu kriptoya yatırım yapmanın riskleri hakkında bilgi aldığını belirtse de, düzenleyici kurum, sektör hakkında genel bir farkındalık eksikliğinden endişeli görünüyor.

Avrupa Birliği sanal varlıklar için yeni bir düzenleme üzerinde anlaşma yapmış olsa da, Kripto Varlıklar Yönetmeliğinde (MiCA) Piyasalar, birkaç yıl boyunca yürürlüğe girmeyecek.

GCM Yatırım Banner

Kripto şirketleri kara para aklama normlarına uyum göstermek için İspanya’daki düzenleyiciden lisans alabilirler.

Çalışma 1.500 kişi ile Mayıs ve Haziran aylarında yapıldı. Araştırma sonuçlarına göre yatırımcıları yüzde 40’ı kripto para birimlerinin yasalarla düzenlendiğini düşünüyor ve yüzde 29’u diğer yatırımlarla aynı risklere sahip olduğunu belirtiyor.

İspanya’da halkın yarısından fazlası kripto reklamlarındaki uyarıların okunması kolay ve yeterince büyük olduğunu düşünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın