Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İspanya’da Kriptoya İlgi Artıyor: Düzenleyici Endişeli

İspanya’da yapılan bir çalışma, halk arasında kripto paraların daha fazla benimsendiğini gösteriyor.
İspanya’da Kriptoya İlgi Artıyor: Düzenleyici Endişeli
Yorum

Kripto paralar düzenleyicilerin endişeleri tarafından insanlar tarafından daha fazla ilgi ile karşı karşıya kalıyor. Araştırmalar İspanya’da kripto para kabulünün artmaya devam ettiğini gösteriyor.

Ülkenin menkul kıymetler piyasaları düzenleyicisi tarafından yürütülen bir ankete göre, İspanyol halkının yüzde 7’si teknolojiye olan inançla kripto paralara yatırım yaptı.

CNMV’nin çalışması, futbol yıldızı Andres Iniesta gibi etkileyicilerin katılımının insanları gereksiz riskler almaya teşvik edebileceği endişelerine yanıt olarak Ocak ayında açıklanan kripto reklamlarına yönelik bir baskıyı takip ediyor.

Düzenleyiciye Göre Bilgi Eksikliği Var

Ankette on kişiden dokuzu kriptoya yatırım yapmanın riskleri hakkında bilgi aldığını belirtse de, düzenleyici kurum, sektör hakkında genel bir farkındalık eksikliğinden endişeli görünüyor.

Avrupa Birliği sanal varlıklar için yeni bir düzenleme üzerinde anlaşma yapmış olsa da, Kripto Varlıklar Yönetmeliğinde (MiCA) Piyasalar, birkaç yıl boyunca yürürlüğe girmeyecek.

Kripto şirketleri kara para aklama normlarına uyum göstermek için İspanya’daki düzenleyiciden lisans alabilirler.

Çalışma 1.500 kişi ile Mayıs ve Haziran aylarında yapıldı. Araştırma sonuçlarına göre yatırımcıları yüzde 40’ı kripto para birimlerinin yasalarla düzenlendiğini düşünüyor ve yüzde 29’u diğer yatırımlarla aynı risklere sahip olduğunu belirtiyor.

İspanya’da halkın yarısından fazlası kripto reklamlarındaki uyarıların okunması kolay ve yeterince büyük olduğunu düşünüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu