Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İspanya Düzenleyicisi Huobi ve Bybit Dahil 12 Borsayı Kayıt Olmaya Çağırdı

Ülke henüz borsaları yasaklamıyor.
İspanya Düzenleyicisi Huobi ve Bybit Dahil 12 Borsayı Kayıt Olmaya Çağırdı

Kripto para piyasasındaki büyümenin ortasında ülkelerin düzenleyici kurumları yeni adımlar atmaya devam ediyor. Son olarak İspanya Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu, kripto para borsalarına yönelik yeni bir uyarıda bulundu.

Düzenleyici kurum aralarında Huobi ve Bybit gibi büyük firmaların bulunduğu 12 kript para borsasına, kayıt olma çağrısı yaptı. Yapılan uyarıda borsaların halen kayıt olmadığı ve gerekli uyumlulukları sağlamaları istendi.

Uyarılar mutlaka borsaların ülkeden yasaklanacağı anlamına gelmiyor. Düzenleyicinin yalnızca idari yetkileri var ve web sitesine göre firmalara yaptırım uygulamak için adalet sistemine başvurması gerekiyor. Yapılan uyarının öncelikli olarak operatörleri ve tüketicileri aydınlatmak amaçlı olduğu bildirildi.

Bildirimdeki diğer şirketlar arasında, Crypto exchanges Dsdaq Market, Markets Cube, and Expertise Trader; trading platforms Markets EU, Profit Assist, and Financial Resident; Australian investment company Liberty Sky; crypto token issuer N2 Group; and The Market Limited. yer alıyor.

Dünyanın pek çok yerinde kripto para borsaları çeşitli yaptırımlar ile karşı karşıya kalıyor. Binance, İngiltere, Hong Kong ve Japonya gibi ülkelerde bir dizi yaptırıma maruz kalmıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum