Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İSO Başkanı’ndan Hükümete Çağrı: Vergi Avantajlarımızı Değiştirmeyin

Vergi gündemi vatandaşın yanı sıra iş dünyasını da tedirgin etmeye devam ediyor. İSO Başkanı, gelmesi beklenen vergi paketine dair çağrıda bulundu.
İSO Başkanı’ndan Hükümete Çağrı: Vergi Avantajlarımızı Değiştirmeyin
HABER GİRİŞ

İstanbul Sanayi Odası (İSO) bugün ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu (İSO 500)’ araştırmasının sonuçlarını paylaştı. Sunum sonunda İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, gazetecilere yaptığı açıklamasında hükümete vergi çağrısında bulundu.

Bu hafta Meclis gündemine sunulması beklenen yeni vergi paketinde yer alacak ilgili maddeler için “Bizim için en hassas konu” diyen Bahçıvan, sermayeye dönük ek vergi ihtimaline karşı hükümete çağrıda bulunarak, vergi avantajlarının değiştirilmemesini istedi. “Oyunun ortasında kural değiştirmeyin” diyen İSO Başkanı’nın açıklaması şöyle oldu:

“Sanayiye belli bir takım teşvikler vaadiyle ve motivasyonuyla geçmiş yıllarda verilmiş olan bir takım vergi avantajlarının sebep ne olursa olsun yol ortasında değiştirilmesinin ve bu akdin bozulmasının öngörülebilirlik açısından ve geleceğe dair güven açısından çok ciddi tahribatlar yarattığının geçmiş yıllarda gördük.”

Asgari Ücret Meselesi Ne Olacak?

Çokça konuşulan asgari ücret meselesine dair de görüş bildiren Bahçıvan, firmaların özgün koşullarına ve rekabet durumuna göre ücret değerlendirmeleri yaptığını söyledi.

İSO Başkanı, “Ekonomi yönetimine güvenimiz sürüyor ama tahribatın çok büyük olduğunu biliyoruz” dedi.

GCM Yatırım Banner

Hükümetin ekonomideki yol haritasını oluşturan Orta Vadeli Program’daki (OVP) büyüme hedeflerinin ise gerçekçi olmadığını söyledi.

Bahçıvan, “Ekonomide inişi böyle yumuşak götürürsek daha sonra çakılma riski daha fazla olabilir” diye ekledi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.