Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İsmail Demir Açıkladı: Yatırımlar Deprem Bölgesine Gidecek

Demir, deprem bölgesine yapılan yatırımları ve sürdürülecek eğitim programlarını değerlendirdi. İstihdamın kaynağı için deprem bölgesine işaret etti.
İsmail Demir Açıkladı: Yatırımlar Deprem Bölgesine Gidecek
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Adıyaman Organize Sanayi Bölgesi’nde açıklamalar yaparak devletin yaraların sarılması için bütün gücüyle gayret ettiğini, felaketin boyutu ve büyüklüğünün herkes tarafından bilindiğini paylaştı. Türk milletinin bunun altından kalkacağını vurguladı.

Demir, Adıyaman’daki sanayi sektörünün mevcut durumu ve potansiyelini artırmayı düşündüklerini ve bununla ilgili çalışma yapmayı planladıklarını aktardı. Fakat depremle birlikte bu çalışmayı öteye geçirmek gerektiğini hissettiklerini dile getirdi.

Bölgeye yapılacak olan yatırımlarla birlikte konutların da tamamen kendine yeterli her türlü donatısı, tesisi ve imkanı olan bir yapı olmasını istediklerini ifade etti. Yapılanmaların cazip olması gerektiğini, yatırım alanlarını depremzede illerde belirlediklerini vurguladı.

“İstihdamın Kaynağı Depremzedeler Olacak”

Başkan, TUSAŞ’ın Kahramanmaraş’ta yatırım yaptığını, bölgede ilk planda yaklaşık 300 milyon liralık bir yatırım yapılacağını duyurdu.

100 artı 200 kişilik bir istihdam öngördüklerini, ama ileride sanayicilerin de katkısıyla bu yatırımın ve istihdamın daha da genişlenmesine hatta mevcut tesisin sadece savunma ve askeri alanda değil, diğer birçok alana sivil havacılık dahil olmak üzere ürün vermesini beklediklerini dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

Bölgede kaliteli bir üretim, kaliteli ve niş bir alanı getirmek istediklerini paylaştı.

“Kalfa Programı”

Demir, amaçlarının depremzede vatandaşların geleceğe yönelik istihdamının yanında, maaş durumunu ve gelir durumunu bir an önce belirli bir seviyeye getirmek olduğunu, istihdam edilen yerlerde vatandaşların huzurlu kalmasını sağlayacak bir ortam planladıklarını belirtti.

Bölgede kalfa dedikleri bir program uygulayacaklarını, üniversiteli gençlere yönelik eğitim programları başlatacaklarını söyledi.

Programa kabul edecekleri gençlerin depremzede olacağını, onlara usta ve bir mentör tayin edeceklerini aktardı.

Öğrencilerin eğitimleri süresince abileriyle ve iş yerleriyle birebir temas içinde çalışmalarını sürdürürken pratik hayatla ilgili tecrübelerinin de oluşacağını paylaştı. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın