Yatırım yapmaya başla!

İŞKUR’dan İş Kurmak İsteyen Engelli ve Eski Hükümlülere 50 Bin Lira Hibe!

Kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlülere 36 bin lira hibe yapan İŞKUR, miktarı arttırarak 50 bin liraya çıkardı. İşte detaylar;
İŞKUR’dan İş Kurmak İsteyen Engelli ve Eski Hükümlülere 50 Bin Lira Hibe!

Kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlülere İŞKUR tarafından verilen hibenin miktarının arttırılacağı duyuruldu.

Özel politika ve uygulamalarla hem engelliler hem de eski hükümlüler için çalışmalar yapan İŞKUR, bu kez de hibe miktarını 36 bin liradan 50 bin liraya yükseltecek. Komisyonun aldığı bu karara göre hibe miktarı % 38’lik oranla artmış olacak.

İŞKUR Genel Müdürlüğü’nde toplanan komisyon, engelli ve eski hükümlüler tarafından sunulan 270 projeyi kabul etti ve 12 milyon lira kaynak tahsis edilmesine karar verdi.

İŞKUR'dan 50 bin lira hibe

Engelli ve Eski Hükümlü Çalıştırmayan İşverenlerden Kesilen Ceza Paralarını Kullanmaya Yetkili Komisyon’un aldığı kararlar içinde ayrıca 36 bin liralık hibenin 50 bin liraya çıkartılması da vardı.

Karara göre hibe desteği veren projelerde iş kurma sürecinde gerekli masraflar için en fazla 3 bin, 1 yıllık işletme giderleri için de en fazla 11 bin lira verilecek.

Alınan kararla engelli ve eski hükümlü girişimci adaylara destek sağlanacak

Ayrıca kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlüler, girişimleri için gerekli araç-gereç, donanım ve makineler için de en fazla 36 bin lira hibe alacak. İŞKUR’un verdiği destek 2014 yılından itibaren verilen 674 projeyle, bu dönemde verilen 105 projeyle birlikte engellilere yönelik destek projesi toplamda 779’a ulaştı.

İŞKUR’a kayıtlı 18 yaşından büyük, eski hükümlü ve en az % 40 engelli olma şartlarının arandığı hibe programı için hazırlanan projeler, ilgili komisyonlar tarafından değerlendirilecek. 2018 yılının 1. Dönem projeleri için son başvuru tarihi 11 Aralık olarak belirtilirken, detaylı bilgiye ve formlara İŞKUR’un internet sitesinden ulaşılabilecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum