Yatırım yapmaya başla!

İŞKUR 2018 Yılında 1,25 Milyon Kişiye Umut Oldu

İŞKUR Genel Müdür Vekili Cafer Uzunkaya, kurum olarak 2002 yılından bu yana gösterdikleri başarıları anlatarak, 2018 yılında 1 milyon 247 bin 188 kişinin istihdamına aracılık ettiklerini söyledi.
İŞKUR 2018 Yılında 1,25 Milyon Kişiye Umut Oldu

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde (NEVÜ) düzenlenen “İŞKUR kampüste” programına katılan, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdür Vekili Cafer Uzunkaya, geçtiğimiz yıl 1 milyon 247 bin 188 kişinin istihdamına vesile olduklarını ve bu sayının her geçen yıl daha da arttığını söyledi.

NEVÜ yerleşkesindeki İŞKUR İrtibat Bürosu’nun açılışını yapan Uzunkaya, ülke genelindeki istihdam konusunda alınan yollardan ve yapılan çalışmalardan bahsetti.

İŞKUR Genel Müdür Vekili Cafer Uzunkaya, AK Parti’nin iktidara geldiği günden bu yana kurum olarak çok önemli işlere imza attıklarını söyledi.

Kampüs içerisinde yer alan NEVÜ Kültür ve Kongre Merkezi’ndeki programa da katılan Uzunkaya, İŞKUR olarak istihdama aracılık ettikleri kişi sayısındaki hedeflerini her yıl artırdıklarını belirtti.

Kurumun ortaya koyduğu başarının tesadüf olmadığını, işgücü konusunda başarılarıyla dikkat çeken ülkelerin uyguladığı politikaları Türkiye’de de hayata geçirmeye çalıştıklarını anlattı. 2002 yılında istihdamına aracılık ettikleri kişi sayısının 24 bin 482 olduğunu ve geçen yıl bu sayının 1 milyon 247 bin 188’e çıktığını dile getirdi.

Uzunkaya, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koyduğu istihdam hedefinin etkilerine değindi.

Darbe girişiminin hemen sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1,5 milyon istihdam hedefi koyduğunu ve bunun imkansız gibi göründüğünü söyleyen Uzunkaya, başlatılan istihdam seferberliği sayesinde bu sayıya ulaşıldığını belirtti. Gerek duyulmadığı ve kapatılsa da olur diye düşünülen İŞKUR’un 2017 yılında 1 milyon 57 bin 249 kişinin istihdamına aracılık ettiğini bildirdi.

Geçen yıl sayının daha arttığını ve başarının tesadüf olmadığını dile getiren Uzunkaya, dünya ülkelerini işgücü açısından yakından takip ettiklerini, başarılı olan devletlerin uygulamalarını bizim ülkemizde de hayata geçirerek, piyasaya katkı sağlamaya çalıştıklarını ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum