Yatırım yapmaya başla!

Hedefe Doğru İlerleyen İşkur Yılbaşından Bu Yana 1 Milyon İstihdam Sağladı!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), yılbaşından bu yana 1 milyondan fazla kişinin istihdamını sağladığını duyurdu. Detaylar haberimizde;
Hedefe Doğru İlerleyen İşkur Yılbaşından Bu Yana 1 Milyon İstihdam Sağladı!

Belirlediği 1 milyon 250 bin kişilik istihdam hedefine ulaşmasına çok az kalan Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), yılbaşından bu yana 1 milyon istihdam için aracılık ettiğini açıkladı. Buna göre, İŞKUR personeli tarafından yılın 9 ayında 4 milyon 234 bin 52 bireysel görüşme yapılırken, 476 bin 733 iş yeri ve 21 bin 231 tane de okul ziyareti gerçekleştirildiği kaydedildi.

Bir yandan iş arayan ile işvereni buluşturan İŞKUR’un, diğer taraftan da çeşitli eğitim projeleri ile iş gücünün niteliğini arttırmak için çalışmalar yaptığı aktarıldı. Keza bu kapsamda 2018’in Ocak-Eylül döneminde 75 bin 436 işbaşı eğitim programı, girişimcilik eğitimi ile mesleki eğitim kursu düzenledi. Ülke çapındaki bu eğitim projelerinden toplam 355 bin 407 kişi faydalandı.

Yılbaşından bu yana 1 milyon kişiye istihdam sağladığı bildirilen İŞKUR’un 1 milyon 250 bin kişilik istihdam hedefine hızla ilerlemesi dikkat çekti.

İşkur 1 Milyon İstihdamNitekim İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamada; 1 milyon 250 bin kişiye istihdam sağlamayı hedeflediklerini ve bunu tüm illere paylaştırdıklarını söylemişti. Uzunkaya ayrıca Türkiye İstatistik Kurumu’nun her ay yaptığı işsizlik rakamlarını açıklamasının ardından işsizliğin düşüp istihdamın arttığını vurgulamıştı.

İŞKUR Genel Müdürü, geçen yıl 1.5 milyon istihdam hedefine ulaştıklarını hatırlatarak bu yıl da 1 milyon 250 bin kişiye istihdam sağlayacaklarını duyurmuştu.

İşkur Yılbaşından Bu Yana 1 Milyon İstihdam Sağladı!Geçen yıl 1 milyon 57 bin kişiyi işle buluşturan İŞKUR, 2016 yılında 789 bin 133, 2015 yılında ise 889 bin 640 bin kişinin istihdamına aracılık etmişti.

Tüm bunların yanında; İŞKUR’un geleceğin meslekleri olarak görülen siber güvenlik ve endüstriyel tasarım gibi alanlarda vereceği eğitimlere katılan gençlere, ayda 1950 lira tutarında cep harçlığı vereceği belirtilmişti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İşe İlk Adım Projesi kapsamındaki eğitimlere katılan 18-29 yaşlarındaki gençlere günlük 75 lira acep harçlığı verileceğini anlatmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum