Yatırım yapmaya başla!

İskoçya Dünyanın En Güzel Ülkesi Seçildi!

Dünyanın önde gelen turizm dergisi Rough Guide, dünyanın en güzel 20 ülkesini seçti. Bakalım, listenin ilk sırasında yer alan ülkeyi duyduğunuzda şaşıracak mısınız?
İskoçya Dünyanın En Güzel Ülkesi Seçildi!

1982 yılından bu yana hizmet veren turizm devi Rough Guide, her yıl dünyanın en güzel ülkeleri anketi düzenliyor. Bu sene de internet üzerinden yapılan küresel anketin sonuçları açıklandı ve dünyanın en güzel ülkesi belirlendi.

Peki, birinciyi öğrenmeden önce dünyanın en güzel ülkesi hangisi olabilir şöyle bir düşünseniz, aklınıza ilk gelen seçenek ne olurdu? Ya da 20 ülkenin içinde Türkiye kesinlikle olmalı der miydiniz? Bakalım, tahminlerinizle yapılan anketin sonuçları birbirini ne kadar tutacak? İşte sonuçlar…

Rough Guide tarafından yapılan anketin sonuçları gösteriyor ki dünyanın en güzel ülkesi İskoçya!

Dünyanın en güzel ülkesi İskoçya!

Yani bu yıl dünyanın en güzeli; James Bond karakteriyle hafızalara kazınan ünlü aktör Sean Connery’nin ülkesi oldu.

Güneyde İngiltere’ye komşu olan İskoçya’nın doğusunda Kuzey Denizi, batısında ise Atlantik Okyanusu yer alıyor.

Rough Guide tarafından yapılan anket sonuçları!

İskoçya’nın ankette birinci seçilmesinin nedeni, elbette yalnızca doğal güzellikleri değil. Bunun yanı sıra dünyanın en güzel ülkeleri belirlenirken oranın yaşanabilirliği ve turistlerin ülkeden mutlu ayrılması da önemli. Rough Guide’ın sitesinde ülke hakkında şu sözlere yer verilmiş:

“İskoçya’daki vahşi kumsalların, derin körfezlerin ve sarp kayalıkların dünyanın en güzel yerleri olduğunu kim inkar edebilir?”

Vahşi kumsalları, derin körfezleri ve sarp kayalıkları olan İskoçya!

Ve ne yazık ki dünyanın en güzel 20 ülkesi listesinde doğal güzellikleriyle zengin bir turizm cenneti olan ülkemiz yer almıyor.

Diğer 19 ülke ise sırasıyla şu şekilde: Kanada, Yeni Zelenda, İtalya, Güney Afrika, Endonezya, İngiltere, İzlanda, ABD, Galler, Slovenya, Meksika, Hindistan, Finlandiya, İsviçre, Peru, Norveç, İrlanda, Hırvatistan ve 20. sırada da Vietnam var.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum