Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Işıklar Enerji’nin İştirakinden GES Hamlesi

Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş, Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden bağlı ortaklığının GES projesi hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Işıklar Enerji’nin İştirakinden GES Hamlesi
HABER GİRİŞ

Borsada 9 yıl önce işlem görmeye başlayan Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bağlı ortaklığının güneş enerji santrali (GES) hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, bağlı ortaklığı Işıklar Ambalaj Pazarlama A.Ş’nin, Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. ile GES yapımı kapsamında anlaşma imzaladığını duyurdu.

KAP üzerinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bağlı ortaklığımız Işıklar Ambalaj Pazarlama A.Ş. (Işıklar Ambalaj) ‘nin Konya İli, Çumra İlçesi, İçeriçumra Köyü 12581 Parselde bulunan fabrika arazisi üzerinde Elektrik Piyasası Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği 5/1.h maddesi kapsamında zemin uygulamalı Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Santrali (GES) kurulumu için Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. ile 912,6 kWp/875 kWe kurulu gücünde GES yapımı için Lisanssız Üreticiler İçin Dağıtım Sistemine Bağlantı Anlaşması İmzalanmıştır.”

Şirketin (IEYHO) hisseleri yatırımcıya aylık bazda yüzde25,82, yıllık bazda yüzde 112,39 kazandırdı. Haftalık bazda ise yüzde 0,2 değer kazandı.

GCM Yatırım Banner

Yazım sırasında şirketin hisseleri 4,98 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.