Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İşbir Holding Fiyat Dalgalanmasına Yönelik Açıklama Yaptı

İşbir Holding hisselerinin son dokuz ayın en düşüğüne inmesinin ardından, şirket tarafından pay sahipleri için açıklama yapıldı.
İşbir Holding Fiyat Dalgalanmasına Yönelik Açıklama Yaptı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İşbir Holding A.Ş. (ISBIR) hisse senedi fiyatı Cuma günkü işlemlerde %10’a yakın düşüş gösterdi. Şirket Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP), pay senedi fiyat dalgalanması hakkında açıklama yaptı.

Açıklamada, şirketin faaliyetinde ve kamuya açıklanan finansal tablolarında yer alan bilgiler dışında, faaliyet sonuçlarını ve pay değerini etkileyecek herhangi bir durum bulunmadığı belirtildi.

Söz konusu açıklamanın, Piyasa Öncesi İşlem Platformu’nda işlem gören pay senetleri fiyatlarında gerçekleşen dalgalanmalar nedeniyle endişelerini dile getiren pay sahiplerini bilgilendirmek amacıyla yapıldığı söylendi.

Şirket hisseleri %9,97 oranında düşüşün ardından, işlemlere ara verildi.
İşbir Holding Hisseleri %9,97 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

Perşembe günü 61,7 liradan kapanan ISBIR kodlu hisseler, bugün 59,9’dan açıldı. Saat 13.00’de kadar 57 lirada seyredip, sonrasında kayıplarını genişletti. Gün içinde 55,55 liraya kadar indi.

2.672.557 TL işlem hacmine sahip hisselerin haftalık ve aylık kayıpları da derinleşti. 5 günlük işlem döneminde 55,55 – 70,00 arasında hareket ederek %19’dan fazla değer kaybetti.

GCM Yatırım Banner

Şirket hisselerinin aylık değişimi 55,55 – 114,20 arasında olurken, toplamda %30’a yakın düşüş sergiledi. Böylelikle 24 Eylül işlemlerinde aylık sürecin en düşüğünü kaydetmiş oldu.

Aynı zamanda 5 Ocak’taki 57 lira seviyesinden bu yana görülen en düşük fiyat gerçekleşti. Yıllık bazda %9 ile sınırlı yükseliş gösterdi. Gördüğü dip fiyat 44,57, tavan fiyat ise 184,46 oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.