Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İş Yatırım’ın BİM Tavsiyesine Rağmen Hisseler Ekside Seyrediyor

Güne düşüşle başlayan BİM hisseleri kayıplarını genişletti. İş Yatırım şirket hisseleri için “AL” tavsiyesini koruduğunu yineledi.
İş Yatırım’ın BİM Tavsiyesine Rağmen Hisseler Ekside Seyrediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. (BIMAS) hisseleri, haftaya 71,70 TL’den başladı. Seansın ilk dakikalarında yönünü aşağı çevirerek 70,55 liraya kadar indi. Hisselerin gün içi kaybı %2’ye yaklaştı.

BİM hisseleri, saat 11.04’te %1,74 düşüşle 70,70 liradan işlem görüyor.
BİM Hisseleri %1,74 Düşüş Gösterdi
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Türkiye’nin en büyük market zincirlerinden biri olan BİM hisselerine yatırım yapanlar, yıllık bazda bazda %46 oranında getiri elde etti. Geçen hafta TL varlıklarındaki sert dalgalanmaya uyarak, 59,15 TL’ye kadar geriledi. 23 Mart Salı günü haftanın en düşüğünü kaydeden şirket hisseleri devam eden günlerde toparlanma gösterdi.

İş Yatırım günlük analizinde, BİMAS hisseleri için “AL” tavsiyesinin ve 90 TL hedef fiyatının korunduğu aktarıldı. Kurum 9 Mart’ta şirket hisselerini, en çok getiri sunanlar listesine eklemişti. O tarihten bu yana %5 artış gösterdiğine dikkat çekildi.

Şirket hisseleri, bugün ekside seyretse de haftalık kazancı %9,10, aylık kazancı %6,95’e işaret ediyor. Analistler Cuma günü Naspak Gıda San. ve Tic. A.Ş.’nin 69,82 TL fiyat ile 208.000 TL toplam nominal tutarlı alım yapmasına olumlu baktıklarını bildirdi.

BİMAS kodlu hisseler için 69,93 – 70,31 bandı destek, 71,46 – 72,23 bandı direnç seviyeleri olarak takip ediliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu