Yatırım yapmaya başla!

İş Hayatınızı Sosyal Hayattan Ayırmamanın 5 Sonucu

İş Hayatınızı Sosyal Hayattan Ayırmamanın 5 Sonucu

Bazılarımız iş ve sosyal hayatlarını birbirinden ayıramadığı için oldukça büyük sorunlar yaşıyor. İş hayatında, sosyal hayatından uzaklaşamaması, belki de işinden olmasına neden olabiliyor. Sosyal hayatında, işini bırakamaması ise bir süre arkadaşlarının uzaklaşmasına ve işkolik olmanıza neden oluyor. Bu iki hayatınızı birbirinden ayırmanız, mutlu bir insan olabilmeniz için oldukça önemli.

İş ve sosyal hayat arasındaki dengeyi kurmanız oldukça önemlidir. Babanızı düşünün ve sürekli ağzında iş gününde yaşadıkları olduğunu. Ne kadar boğucu ve anlamsız gelecek bir süre sonra, değil mi? Aynı şekilde sosyal yaşantınızda yaşadığınız sorunları işinize yansıttığınız zaman performansınızın düşmesi, nasıl da üstünüzün dikkatini çekecektir ve uyarı alacaksınız. Böyle durumlarla karşılaşmamak için mutlaka işiniz ve sosyal hayatınız arasındaki dengeyi kurmalısınız.

İş hayatınızı, sosyal hayatınızdan ayıramadığınız zaman karşılaştığınız kötü sonuçları şu şekilde sıralandırabiliriz:

1 Aile ve Arkadaş Toplantılarını İptal Etmek

Aile ve Arkadaş Toplantılarını İptal EtmekHayatınızın büyük bir kısmı iş olduğu zaman, bir süre sonra hem ailenizi hem de arkadaşlarınızı ihmal etmeye başlarsınız. Daha sonrada onlardan sitem dolu mesajlar alırsınız. Eğer bu durumun önüne geçemiyorsanız, bir süre sonra da onlarla bağınız kopmaya ve yalnız bir insan olmaya başlarsınız. Böylece mutsuz bir insan olursunuz ve bunu da çok sonra anlarsınız. Anladığınızda da oldukça geç olmuş olabilir.

2 Sürekli İş Konuşmak

Sürekli İş KonuşmakMesai saatiniz dışında arkadaş veya ailenizle yaptığınız konuşmalarda ağzınızdan işten başka bir şey çıkmıyor olabilir. Bu durum da onların sizden uzaklaşmasına neden olacaktır. Sıkıcı bir insan olmaya başlarsınız ve insanları kendinizden uzaklaştırırsınız. Karşınızdaki kişi anlattıklarınızdan bir şey anlamasa bile sizi dinleyerek onaylamak zorundadır. Sizse kendinizi kaptırmış bir şekilde, durumdan rahatsızlık duymadan konuşmaya devam edersiniz.

3 İşten Uzaklaşınca Stres Olmak

İşten Uzaklaşınca Stres Olmakİşkolik bir insan olduğunuz zaman, mesai saatleri dışında ve çalışma ortamınızdan uzaklaştığınızda stres olmaya başlarsınız. Evde ocağın altını açık unutmuş annenin telaşını yaşar ve bir an önce ofisinize gitmek istersiniz. İşten başınızı kaldırdığınız an, ona ihanet etmiş gibi hissedersiniz. Sonunda ve özellikle yaşlandığınızda yapayalnız bir insan olursunuz.

4 Duygusal Bozukluklar ve Hastalanma

Duygusal Bozukluklar ve Hastalanmaİşinizi sosyal hayatınızdan ayıramadığınız zamanlarda, kronik stres, bağışıklık sisteminde çökme görünür. Ofisinizde yaşadığınız için hastalıklar için aranan konakçı olursunuz ve en uygun zamanda sizi bitirirler, hastalanırsınız. Aynı şekilde bir anda mutlu veya mutsuz oluyorsanız, işinizi sevgilinizin yerine koydunuz demektir.

5 İşten Uzakta Boşlukta Hissetmek

İşten Uzakta Boşlukta Hissetmekİş dışında elinizi, ayağınızı nereye koyacağınızı bulamıyorsanız, en ağır işkoliklerden birisisiniz. Sürekli bir şeyler yapma ihtiyacı duyuyor ve evde dinlenmeniz gereken zamanda yaptığınız şeylerden tat alamazsınız. Bir film açar sıkılırsınız, kişisel bakımdan uzaklaşırsınız ve işinizden uzakta olduğunuz her dakikayı kendinizi zehredersiniz. Tüm hayatınızın iş olması, hiç ama hiç iyi bir durum değildir. İşiniz yüzünden arkadaşlarınızı ve ailenizi kaybetmeniz, ayrıca sağlığınızı da bozmanız, kendinize yapacağınız en büyük kötülüktür. Yaşınız ilerlediğinde pişmanlık duymamak ve yapayalnız kalmamak için işinizden sosyal hayatınızı ayırmalısınız!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kişisel Gelişim kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum