Dolar (%0.21) 13.6184
Euro (%-0.12) 15.2699
Sterlin (%-0.07) 18.2937
Ons (%-0.30) 1812.29
Gram (%-0.30) 792.22
Çeyrek (%-0.30) 1295.28
THYAO (%1.84) 27,72
ASELS (%-0.28) 21,30
PETKM (%1.27) 8,79
EUR/USD (%-0.36) 1.12
USD/JPY (%0.29) 114.92
EUR/GBP (%-0.06) 0.8345
Petrol (%-0.15) 87.22
Gümüş (%-2.59) 23.19
Bitcoin (%-4.19) 36050.00
Ethereum (%-3.60) 2400.64
Bist100 (%-0.76) 1,936.25

İş Hayatını Kolaylaştıran En İyi Mobil Uygulamalar

İş Hayatını Kolaylaştıran En İyi Mobil Uygulamalar
11 Ekim 2016 | 07:45Son Güncelleme: 05.06.2017 / 18:52:30
Yorum

Son birkaç yıldır hayatımızda olan akıllı telefonlar, artık vücudumuzdan söküp atamayacağımız uzuvlar haline geldiler. Özellikle de bünyelerinde barındırdıkları kullanışlı uygulamalar sayesinde vazgeçilmez gereçler olan, elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlar, iş dünyasını da oldukça derinden etkiliyorlar. Günümüzde, sıkıcı banka ve yatırım işlemlerimizi bile artık akıllı telefonlarımızdan kolaylıkla gerçekleştirebiliyoruz. Hal böyle olunca da çeşitli firmalar, uygulama geliştirme konusunda soluksuz bir yarışın içerisine giriyorlar ve böylece hayatımızı fazlasıyla kolaylaştıran akıllı telefon uygulamaları ortaya çıkıyor.

Ayrıca gündelik işlemlerin dışında, para kazanmak ve yatırımlarını değerlendirmek isteyenlere özel, forex tecrübesi kazanmak için mobil uygulamalar da geliştiriliyor. Böylece hayatımızın bir parçası olarak elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlar, hem eğlenceli anlar yaşamamıza hem de ciddi miktarlarda gelir sağlamamıza olanak tanıyorlar. Özellikle de “vakit, nakittir” diyen iş adamları ve yöneticiler, zamandan tasarruf edebilecekleri ve işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilecekleri mobil uygulamalara yönelim gösteriyorlar. Bizler de bugün iş adamlarının ve yöneticilerin işlerini fazlasıyla kolaylaştıracak mobil uygulamaların en iyilerinden oluşan bir liste hazırladık.

Şimdi dilerseniz, iş hayatında kolaylık sağlayan uygulamaların hangileri olduklarına birlikte bir göz atalım:

8 RescueTime

RescueTimeSosyalleşmeye fazlasıyla zaman ayırdığınızı ancak çok daha önemli işlere vakit kalmadığını mı düşünüyorsunuz? Bu mobil uygulama zamandan tasarruf edip, daha önemli işlerinizi yapmanıza yardımcı olabilir. Hangi uygulamaya, ne kadar zaman harcadığınızın dökümünü sizlerle paylaşan RescueTime, vakit kaybınızı önleyerek işinize yoğunlaşabilmenizi sağlayabilir. Ayrıca, kullanılan uygulamada çok fazla vakit harcandığını da kullanıcısına hatırlatan RescueTime, zaman kaybı olan internet sitelerini de engelleyebilme özelliğine sahip.

7 LastPass

LastPassÇalışan insanların birçoğu, sabah işyerlerine gidip koltuklarına oturdukları anda sahip oldukları bir dolu farklı hesaba giriş yapmak zorunda kalıyor Yöneticiler ve iş adamları ise çalışanlardan çok daha fazla hesaba giriş yapmak zorundalar. LastPass adındaki bu kullanışlı uygulama, tek bir yerde bütün şifrelerinizi muhafaza ediyor. Üstelik, bir şifre üreticisi gibi de kullanılabiliyor. Böylece çeşitli sosyal ağlar üzerinde herhangi bir hesap açtığınızda, sizleri zaman kaybı olan bu işlemlerden kurtarıyor.

6 Evernote

EvernoteEvernote uygulamasının ne olduğunu ve ne işe yaradığını tanımlayabilmek oldukça zor. Üzerine kitap yazılabilecek kadar değişik bir sisteme sahip olan bu uygulama, büyük ölçüde notlarınızın muhafaza edilebilmesini sağlıyor. Şahsen yazarak notlar alabiliyor, bu notların ekran görüntülerini çekebiliyor ya da bir makalenin sadece önemli noktalarının fotoğraflarına sahip olabiliyorsunuz. Kısacası görsel, yazılı, sesli ve daha birçok formatta notlar alabilmenizi sağlayan Evernote uygulaması ile notlarınıza, fotoğraflar ve MS dosyaları da ekleyebilirsiniz.

5 Google Drive

Google DriveAna hatlarıyla, Google tarafından geliştirilmiş, bilgilerin depolanıp, paylaşıldığı bir “bulut” uygulaması olan Google Drive, Andorid işletim sistemine sahip telefonlarda oldukça yoğun bir şekilde kullanılıyor. Google Sheets, Docs ve Slides paketlerini de bünyesinde barındıran Google Drive, fazlasıyla kullanışlı bir uygulama. Kısaca, Microsoft Office uygulamalarına ve daha fazlasına erişebilmenizi sağlayan bu Google uygulaması, tamamıyla işinize yarayabilir.

EN PAHALI ANDROID UYGULAMALARI İÇİN TIKLAYIN.

4 LinkedIn

LinkedInLinkedIn; Facebook ve Twitter gibi bir sosyal ağ uygulaması olsa da sadece profesyoneller için geliştirilmiş bir özel ağdır. Bu uygulamada ergenlik çağındaki bireylerin duygularını ya da okulda geçen kötü günlerini anlattıkları bir yazıya rastlayamazsınız. LinkedIn ağına giriş yaptığınızda, profesyonellerin hazırlamış oldukları etkileyici profillerle karşılaşabilir ve diğer profesyonellerle etkileşime geçebilirsiniz. Kısacası LinkedIn ağında, iş konusunda sizlere yardımcı olabilecek veya sizlerle iş kurmak isteyebilecek iş insanlarını bulabilirsiniz.

3 Polaris Office + PDF

Polaris Office + PDFEğer üzerinde çalışmış olduğunuz bir dolu MS Office uygulaması var ise Polaris Office, sizler için en iyi uygulama olabilir. Ayrıca bulut sistemindeki dosyalarınız erişebilmenizi ve kaydedebilmenizi de sağlayan bu uygulama ile Microsoft Word, Excel ve PowerPoint dosyalarınız üzerinde de oynamalar da yapabilirsiniz. Bu özelliklerin yanı sıra, Polaris Office + PDF uygulaması, kısıtlı da olsa PDF dosyalarınızı da yönetebilmenize olanak tanıyor.

2 Momento Database

Momento DatabaseEğer bir veritabanı üzerinden işlerinizi yürütüyorsanız, Momento Database uygulaması, sizler için bulunmaz bir nimet olabilir. Momento Database küçük bir veritabanı olarak görünse de en kapsamlısı olduğu için bu mobil uygulamadan yararlanabilirsiniz. Alanlarını şahsen sizlerin özelleştirebileceği formlarda, kişilerinizi depolayabilmenize imkan tanıyan Momento Database, saklanan kişilerin listesini Excel dosyası şekilde görüntüleyebilmenizi de sağlar. Ayrıca bu kullanışlı uygulama sayesinde, kişilerinizin üzerlerine dokunarak aramalar da gerçekleştirebilirsiniz.

1 File Expert-File Manager

File Expert-File ManagerFile Expert-File Manager, dosyalarınızı yönetebilmek amacıyla, AppStore veya Google Play gibi uygulama mağazalarında bulabileceğiniz en kapsamlı ve kusursuz uygulama olduğu için listemizde zirveye yerleşiyor. Sadece, USB flash bellekler, hard diskler ve mobil depolayıcılar gibi depolama aygıtlarındaki dosyalarınıza ulaşabilmekle kalmayıp, aynı zamanda dosyalarınızı tararken ihtiyacınız olan en kullanışlı özelliklerden de yararlanabilmenizi sağlıyor. Hatta, uygulama içerisindeki ses dosyalarını çalabilmek için kendi müzik oynatıcısına da sahip olan File Expert-File Manager uygulaması, metin dosyalarını düzenleyebilmek, parçalayabilmek, gruplayabilmek, toplu şekilde yeniden adlandırabilmek ve bulut sistemlerinde depoladığınız dosyalara erişebilmek için de kullanılabiliyor.

Günümüzde, vaktin hem maddi hem de manevi açıdan oldukça değerli olduğunun farkına daha iyi varabiliyoruz. Özellikle de günün yarısını çalan akıllı telefonlar ve mobil cihazlar, bir yandan işimizdeki verimi düşürürken bir yandan da yeni girişimlerde bulunmamıza engel olabiliyorlar. Ancak sizlerle paylaşmış olduğumuz listede bulunan uygulamaların her biri, hem işlevsel yapılarıyla hem de kolay kullanımlarıyla vaktinizi oldukça verimli bir şekilde kullanmanıza olanak tanıyor. Hazırlamış olduğumuz listeye eklemek istediğiniz, hayatımızı kolaylaştıran farklı uygulama isimlerini yorumlarınızla birlikte bizlerle paylaşabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar