Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İş Dünyasından Terör Koridorunu Yok Etmek için Başlatılan Harekata Tam Destek!

Güney sınırlarımızda güvenli bölge sağlanması için başlatılan harekat tüm hızıyla sürerken, iş dünyası temsilcilerinden destek ve başarı açıklamaları geldi.
İş Dünyasından Terör Koridorunu Yok Etmek için Başlatılan Harekata Tam Destek!
Yorum

Türkiye’nin güney sınırında terör koridorunu yok etmek için başlatılan Barış Pınarı Harekatı dünden bu yana devam ediyor. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar az önce yaptığı açıklamada harekatın başarıyla devam ettiğini ve hedeflere yavaş yavaş yaklaştıklarını belirtti.

Tüm dünyanın yakından takip ettiği operasyonda Suriye’den gelen gelişmeler kadar ülke liderlerinin, siyasilerin ve iş dünyasının yaptığı açıklamalar da oldukça önemli. Macaristan İspanya, Katar ve Kıbrıs Fırat’ın doğusunda başlatılan harekata destek verdiklerini duyurdu.

Bu operasyonda Türkiye’ye destek vermediklerini açıklayan ülkeler arasında; Almanya, Amerika, Suudi Arabistan, Danimarka, İran, İsveç, Hollanda, Fransa, Mısır, Kanada ve Finlandiya bulunuyor.

Rusya ise tarafsız kaldığını açıkladı. Yurt içine baktığımızda birçok siyasi partinin yanında iş dünyası temsilcilerinin de harekata tam destek verdikleri görüldü.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin toprağımızda gözü olanlara en iyi dersi vereceğini söyledi.

Bendevi PalandökenDualarının Mehmetçik ile birlikte olduğunu söyleyen Bendevi Palandöken bu mücadelede görev alan şanlı Türk ordusunun muzaffer kılmasını temenni etti. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu “Sefer bizden zafer Allah’tan” diyerek Mehmetçiklerimizin yanında olduğunu ifade etti.

Benzer açıklamalar TİM Halı Sektör Kurulu Başkanı Selahattin Kaplan ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’dan da geldi. Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikası Genel Başkanı İsa Gök ise ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye’ye yönelik tehditlerine değindi.

Gök, “Amerikan hegemonyasının sağlanması için gösterilen ikircikli politikaları açıkça ortaya çıkarmaktadır. Terörizmle mücadelesinde kapsamlı, etkin ve kararlı bir strateji izleyen Türkiye, bölgesel krizlerle beslenen PKK’ya yönelik temposu gittikçe artan proaktif tedbirler almaya başlamıştır.” açıklamasında bulundu.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, temsil ettikleri 420 bin üye adına devletimizin ve ordumuzun yanında olduklarını belirtti.

Şekib AvdagiçAvdagiç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve kahraman ordumuza muvaffakiyetler dilediklerini söyledi. Bu arada dün başlayan harekat sonrasında ABD’den ilk tepki geldi. ABD’nin Cumhuriyetçi Senatörü Lindsey Graham, “Eğer haberler doğruysa ve Türkiye Suriye’ye girdiyse cehenneme giden yolun taşları döşenmektedir.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Türkiye’nin başlattığı operasyonun IŞİD’in tekrar ortaya çıkmasının bir garantisi olduğunu söyledi. Erdoğan’ı hala zaman varken yol değiştirmeye davet eden Graham, Kürt müttefiklerin Trump tarafından umarsızca terk edildiklerinin sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu