Yatırım yapmaya başla!

İş Dünyasında Sahnedekinden Daha İyi Performans Sergileyen 10 Ünlü İsim

İş Dünyasında Sahnedekinden Daha İyi Performans Sergileyen 10 Ünlü İsim

Genellikle ünlüler, sıradan insanlarda olmayan bazı özel yeteneklere sahiplerdir. Onların milyonlar içinde yüzerek yaşadıkları kıskanılası hayat da aramızdaki bu farktan kaynaklanır. Bazen dans yetenekleri, bazen güzel sesleri, bazen oyunculuk becerileri hatta bazen de güzel vücutlarıyla şöhretin basamaklarını tırmanırlar. Ancak zaman herkese adil davranır ve en yetenekli yıldızlar dahi gün gelir yaşlanır. Milyonlar kazanmalarını sağlayan doğa mucizesi de onları terk eder. İşte o zaman gerçek yetenek kendini gösterir. Çünkü asıl sınav o zaman başlar. Soru ve süre sınırlaması olmayan hayat sınavı…

Bazı ünlüler yeteneklerini yeterli görmediğinden ya da gelecek korkusuyla hareket ettiklerinden, hayatlarını garanti altına alma yolunu seçer. Hazır şöhretleri elinin altındayken de marka olmak onlar için daha kolaydır. Çünkü başarılı olmalarını sağlayacak reklam zaten ellerinin altındadır. Aslında ünlü isimlerin mesleklerinin dışında birçok girişimde bulunmalarının sebebi de budur. Akıllı bir ünlü iseniz, yaptığınız işte beklentiler de o denli yüksek olacaktır. Üretmeyi tasarladığınız adınızı taşıyan basit bir ürün dahi olsa, mutlaka en iyisini ortaya koymalısınız; yoksa ünlülerin komedi filmlerini aratmayacak şekilde kötü sonlanan iş girişimleri rolünde bir bölümde başrol oynar, sonra da unutulmaya yüz tutarsınız.

Ünlülerin çoğu girişimi hüsranla sonuçlansa da bazıları iş dünyasında gerçekten iyiler. Yetenekleriyse en az sahnedeki kadar etkileyici. Hatta bu durumu abartanlar bile var. Yani asıl işi olan eğlence dünyasını bırakıp, tamamen iş hayatına odaklanan yıldızlar. Özellikle onlar; “başarılı imparatorluklar kurmak için ne yapacaklarını şaşırdılar,” eleştirmenlerini sonlandırmışlardır. Bu isimleri merak etmiş olmalısınız. Dilerseniz hep birlikte kim olduklarına göz atalım…

Huzurlarınızda sadece sergiledikleri performanslar ile göz doldurmayıp, aynı zamanda da iş dünyasında kendilerini mükemmel şekilde kanıtlamış ünlü isimler:

10 Jessica Simpson

Jessica SimpsonJessica Simpson etkileyici bir vokaldi. YouTube’de arattığınızda hatırlayacaksınızdır. 1990’lı yılların sonlarında “I Want To Love Your Forever, I Think I’m In Love With You ve Sweetest Sin” gibi şarkılar ile isim yapmıştır. Ancak, Simpson genellikle Britney Spears ve Christina Aguilera gibi isimlerin öne çıkmasıyla gölgelendi. Daha sonra Jessica, o zamanki eşi Nick Lachey ile Newlyweds: Nick and Jessica şov programını sundu. Jessica Simpson, şarkıcılığa devam ederken aynı zamanda televizyon programları ve bazı filmlerde rol aldı. Çılgın Kuzenler filmini hatırlamışsınızdır.

Simpson kendi giyim mağazası zincirini açtığında, bazıları sadece kariyerini yükseltmek için yapılan bir girişim olarak gördüler. Fakat Simpson, şimdilerde bu yorumları yapanlara gülüyordur. 10 yılda onun mağaza zinciri milyar dolarlık bir moda markası oldu. Bu mağazada kadın kıyafetleri, ayakkabılar, aksesuarlar, spor kıyafetleri, parfümler ve ikizler için kıyafetler bulunuyor. Britney kadar albüm satmamış olsa da Simpson, muhtemelen kurmuş olduğu moda imparatorluğu ile bu durumu kafasına takmıyordur.

MÜZİK DÜNYASININ EN ÇOK KAZANAN KADIN ŞARKICILARI İÇİN TIKLAYIN.

9 Mary-Kate ve Ashley Olsen

Mary-Kate ve Ashley Olsen90’lı yılların Bizim Ev dizisinin küçük Michelle Tanner’i olarak Mary-Kate ve Ashley Olsen fazlasıyla sevilmişlerdi. Michelle’nin sahnelerini bu ikizlerden hangisinin oynadığının çokta fazla bir önemi yok, çünkü bu karakter çok iyiydi. Bu diziden sonra Mary-Kate ve Ashley’in Tıpatıp İkizler ve Neşeli Batı gibi muhteşem filmlerde rol almış olmaları, onların gerçekten zengin bir marka olmalarını sağladı. Mary-Kate ve Ashley; kıyafet, kozmetik, kitaplar gibi daha birçok ürünün marka yüzü oldular. Yetişkinlik dönemlerinde de bu durum devam etti ve Mary-Kate, Ashley sadece tek bir alanda başarılı olmadılar. 2006 yılında açmış oldukları kaliteli giyim mağazası zinciri The Row ile eleştirisel beğenileri topladılar. Bu marka düzenli olarak New York Moda Haftası’nda gösterime sunulmaya başlandı. Bunlara ek olarak, bu ikizler parfüm serisi de üreterek bu moda imparatorluğunu daha da genişlettiler.

8 Gwyneth Paltrow

Gwyneth PaltrowGwyneth Paltrow oldukça başarılı bir oyuncudur. 1999 yılında henüz 26 yaşındayken Aşık Shakespeare filmindeki rolü ile Oscar Ödülü’nü kazandı. Iron Man serisi, Yetenekli Bay Ripley ve Tenenbaum Ailesi gibi inanılmaz derecede popüler filmlerin yıldızıydı. Ancak onun sağlık ve yaşam tarzındaki web sitesi Goop, neredeyse oyunculuktaki başarısını gölgede bırakmıştı. Mortdecai filmini hatırlıyor musunuz?

Paltrow, haftalık e-posta bülteni olarak 2008 yılının son baharında Goop sitesini açtı. Bu web sitesini günlük alışveriş içerikleri ve farklı tasarımcıların koleksiyonlarını tanıtarak genişletti. Goop son zamanlarda New York’ta bir mağaza halini aldı.

DÜNYANIN EN ÇOK KAZANAN 15 AKTRİSİ İÇİN TIKLAYIN.

7 Jennifer Aniston

Jennifer AnistonJennifer Aniston her zaman Friends dizisindeki Rachel Green rolü ile hatırlanacak. Aniston televizyonda ya da sinemada rol bulmada başarılı oldu, fakat iş dünyasında da oldukça iyi işlere imzasını attı. Çoğu ünlü gibi o da parfümler ile amatörce ilgilenmeye başladı. Ancak Jennifer şu anda kendi adı altında üç parfüm markasına sahiptir. SmartWater, Aveeno ve Emirates havayolları da dahil olmak üzere çok sayıda markanın da yüzüdür.

Jennifer ayrıca Living Proof adındaki saç bakım merkezi zincirinin de marka yüzü ve ortağıdır. Aniston diğer işlerde de olduğu gibi bu sektörde de inanılmaz derecede başarılıdır. Living Proof şimdilerde Sephora tarafından satın alındı. Şu anda Amerika ve Kanada’da 850’nin üzerinde salonu bulunmaktadır.

SİNEMA DÜNYASININ YILLIK KAZANCI EN YÜKSEK 12 STARI İÇİN TIKLAYIN.

6 Victoria Beckham

Victoria BeckhamVictoria Beckham, diğer bir adıyla Posh Spice (Havalı Baharat), Spice Girls (Baharat Kızlar) grubunun ayrılmaz bir parçası olsa da aslında bu grubun güçlü solistlerinden bir tanesi olarak tanınmıyor. 2000 yılında Spice Girls grubunun dağılmasından sonra, bu grubun bazı üyeleri solo kariyerler ile başarı kazanmıştı. Victoria bir solo albüm yayınlayan son üyeydi. Kendi adını taşıyan bu albümde birkaç single vardı; fakat bu albüm ile ilgili kötü eleştiriler, iyilerden daha fazlaydı.

Victoria müzik dünyasından moda dünyasına geçiş yaptığında, birçok insan bu duruma şüphe ile yaklaşmış olsa da Victoria daha da güçlendi. Onunla aynı isme sahip kendi mağazasını Londra’da açtı ve Moda Haftaları’nda devamlı olarak gösterilme sunuldu. Sonrasında Victoria Beckham’ın mağazası “Victoria” yayılarak mağaza zinciri halini aldı ve onun imparatorluğu daha da genişlemiş oldu. Ondan şüphelenen eleştirmenlere de en iyi cevabı bu şekilde vermiş oldu.

DÜNYANIN EN ÜNLÜ 10 SANAT KOLEKSİYONERİ İÇİN TIKLAYIN.

5 Jessica Alba

Jessica AlbaJessica Alba, 2000’li yılların başındaki Dark Angel dizisindeki Max Guevara rolü ile mükemmel bir iş başarmış ve hatta bu rolü ile Altın Küre Ödülü’ne aday gösterilmişti. Bu diziden sonra; Honey, Sin City, Fantastik Dörtlü gibi başarılı filmlerin de yıldızı haline gelmiş ve git gide daha başarılı olmuştu. Ünlü isimlerin birçoğu gibi Jessica da kariyerini sahnenin ötesine genişletmek istiyordu. 2012 yılında bebekler için “mükemmel” ürünleri bulmanın mümkün olmadığının farkına vardıktan sonra, The Honest Company şirketini kurdu. Tek elden; bebek bezlerinden beslenme ve bakım ürünlerine kadar toksik olmayan ürünler üretmeye başladı. Bu şirket, uzun süreli bir kuruluş olmasa bile şu anda milyar dolarlık bir markadır.

BİR KERELİK AKŞAM YEMEĞİ İÇİN BİNLERCE DOLARI GÖZDEN ÇIKARACAĞINIZ 12 GÜZEL YILDIZ İÇİN TIKLAYIN.

4 50 Cent

50 Cent50 Cent ya da gerçek adıyla Curtis Jackson hakkındaki her şeyi unutun. 50 Cent, zirvedeki Jay Z ve Sean “Diddy” Combs gibi diğer rap şarkıcılarının yolunda ilerledi. 50 Cent’in şarkıları bir zamanlar olduğu gibi sürekli olarak radyolarda çalmayabilir, ancak Jackson birçok başarılı iş girişiminde bulundu.

Vitamin Suları üreticisi Glaceau markası Coca-Cola tarafından satın alınmadan önce, 50 Cent bu markaya yatırım yaptı ve satıldıktan sonra 100 milyon olar kazandı. 50 Cent ayrıca Dr. Dre gibi kulaklık şirketi olan SMS Audio (Studio Mastered Sound) şirketinin de sahibiydi. Aynı zamanda, G-Unit adında kendi plak şirketi de bulunmaktaydı ve her bir ürünü en az 100 dolara satılan erkek iç giyim zinciri Frigo ile 78 milyon dolarlık anlaşmaya imza attı.

ÜNLÜ RAP YILDIZLARININ LÜKS MALİKANELERİ İÇİN TIKLAYIN.

3 Jennifer Lopez

Jennifer LopezJennifer Lopez halen daha hem şarkıcılıkta hem de oyunculukta oldukça güzel işler başarmaktadır. JLO şu anda 2015 yılında başlayan NBC kanalının polisiye, drama dizisinde rol almaktadır. Lopez ayrıca, 2014 yılında French Montana ile birlikte söylediği “I Luh Ya Papi” ve “First Love” gibi şarkıları da içeren A.K.A adındaki albümünü piyasaya sürdü. Ancak onun aktörlüğü ve oyunculuğu önceki kadar dikkat çekmiyor. Sınır Ötesi ya da Parker filmini hatırlıyor musunuz? Diğer bir taraftan başka girişimlerle de meşgul oldu.

Jennifer, parfüm sektörüne atılan ünlülerin öncülerinden biriydi. 2002 yılında J.Lo tarafından Glow adındaki parfüm şirketi açıldı ve bu marka altında birçok parfüm piyasaya sürdü. Parfümleri ona milyonlar kazandırdı ve bu parfümler herhangi bir yıldızın kokularından daha fazla sattı. Parfümlerin yanı sıra Jennifer Lopez, giyim mağazası zincirine ve restoranlara da sahiptir.

DÜNYANIN EN SEKSİ KADIN ŞARKICILARININ BİRBİRİNDEN LÜKS OTOMOBİLLERİ İÇİN TIKLAYIN.

2 Antonio Banderas

Antonio BanderasAntonio Banderas’ın Shrek serisindeki Çizmeli Kedi karakterini kusursuz şekilde seslendirmesini kimse unutamayacak olsa da animasyondaki kediye hayat vermesinin ve oyunculuğunun yanı sıra birçok girişimde daha bulundu. Antonio, kendi adı altında başarılı bir parfüm koleksiyonuna sahip. Onun bu koleksiyonu dünya çapında daha az biliniyor olsa da Jennifer Lopez’in parfüm imparatorluğunun en büyük rakibidir. Banderas, Puig ile 15 yılı aşkın süredir çalışmaktadır. Antonio Banderas ilk parfüm koleksiyonunu 1998 yılında DIAVOLO for Men olarak piyasaya sürdü ve şimdilerde ise hem erkekler hem de bayanlar için piyasada 12 parfümü bulunmaktadır. Aynı zamanda Antonio, kendine ait bir de şaraphaneye sahiptir.

1 Jaclyn Smith

Jaclyn SmithJaclyn Smith, Charlie’nin Melekleri dizisindeki Kelly Garrett karakteri ile oldukça ünlü olmuştu. Ayrıca 1981 yılında Jacqueline Bouvier Kennedy dizisindeki Jackie Kennedy rolü ile Altın Küre Ödülü’ne aday gösterilmişti. Ancak Jaclyn, kariyerinin bir anda sonlanmasını kafasına takmadı ve moda sektörüne atıldı. Burada birçok başarıya ulaşan Jaclyn, geçtiğimiz günlerde Kmart’ta kendi adını taşıyan koleksiyonunun 30. Yılını kutladı. Bu koleksiyon; elbiseler, ayakkabılar, aksesuarlar, mücevherler gibi birçok ürünü kapsamaktadır. Koleksiyonu başlattığından beri, 100 milyon kadın bu ürünleri satın almıştır.

Ünlüler genellikle sahne kariyerlerinin bir şekilde sonlanacağını ya da söneceğini bilirler. Bu nedenle de sergiledikleri bu performanslara ek olarak çeşitli alanlarda girişimlerde bulunurlar. Büyük çoğunluğu kalkıştıkları bu işlerde başarıyı yakalayamasa da bazıları bu sektörlerde sahne kariyerlerinden daha fazla başarıya ulaşmışlardır. Sizlere sunmuş olduğumuz iş dünyasında, sahne kariyerlerinden daha fazla başarıya ulaşan ünlüler listemizden hangilerinin sizleri şaşırttığını, düşünce ve yorumlarınızla birlikte bizlerle paylaşırsanız seviniriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kimdir kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum