Yatırım yapmaya başla!

İş Dünyası için En Büyük 3 Risk: Siber Saldırılar, Zayıf Hükümet ve Enerji Şokları

Dünya Ekonomik Forumu tarafından yapılan araştırma, 2018 yılında iş yapmak için en büyük riskleri gösterdi. İşte ayrıntılar;
İş Dünyası için En Büyük 3 Risk: Siber Saldırılar, Zayıf Hükümet ve Enerji Şokları

Dünya Ekonomik Forumu tarafından yapılan bir araştırma, gelişmiş ekonomilerdeki yöneticilerin siber saldırıları iş yapmak için en büyük risk olarak gördüklerini gösterdi. Bugün yayınlanan araştırmada, siber güvenlik, enerji fiyatları şokları ve ulusal hükümetin başarısızlığı 2018 yılında işletmeler için en büyük riskler olarak belirtildi.

Dünya Ekonomik Forumu’nun dünya çapında 12 binden fazla yöneticiyle konuştuğu ve onlara politik, toplumsal ve teknolojik kaygılara uzanan iş yapmakla ilgili en büyük risklerin sorulduğu kaydedildi. Sonuçlarda 3 büyük risk dikkat çekerken araştırmacılar dünya bölgeleri arasında risk algılarında önemli farklılıklar olduğunu vurguladı.

Çalışmada ayrıca 8 bölgenin üçünde yöneticilerin başlıca endişelerinin siber saldırılar olduğu bilgisiyle birlikte teknolojik risk ile ilgili endişelerin arttığı sonucuna ulaşıldı.

Dünya Ekonomik Forumu 2018'de İş Dünyası için En Büyük Riskleri AçıkladıKeza burada 2016 yılındaki aynı araştırmada, Kuzey Amerika olmak üzere sadece bir bölge iş için en büyük tehdidin siber saldırıla olduğunu belirtmişti. Yani 2018 araştırmasında siber saldırı endişelerinin kayda değer şekilde arttığı görüldü. Öte yandan enerji zengini bölgeler Avrasya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın işletmeler için en yüksek risk olarak enerji fiyat şoklarını gösterdiği aktarıldı.

Dünya Ekonomik Forumu’nun Küresel Riskler ve Jeopolitik Gündem Başkanı Aengus Collins, raporun organizasyonun göz alıcı trendleri ortaya çıkarmasına yardımcı olduğunu söyledi.

Dünya Ekonomik Forumu Siber Riskler İş Dünyasını Tehdit Ediyor Aengus Collins bugün yaptığı basın açıklamasında; “Siber saldırıların önemi artmakta fakat kaç tane iş dünyası liderinin ülkelerinde iş yapmak için en büyük risk olarak işsizliğe ve ulusal yönetime işaret etmesi dikkat çekiyor” dedi.

İlgili haberde yüksek profilli siber saldırıların dünya çapında pek çok şirketi hedef aldığı, daha bu ayın başında HealthCare.gov’daki bir ihlalden 75 bin kişinin verilerinin etkilendiği aktarıldı.

Siber Saldırılar İşletmeleri Hedef Alıyor Siber saldırıların yarattığı tehdidin üstesinden gelmek için hamleler yapılırken Microsoft Başkanı Brad Smith’in geçtiğimiz hafta sivillere yönelik siber güvenlik önlemleri almak için Kongre ile birlikte çalışmak istediğini söylediği hatırlatıldı.

Tüm bunların yanında; Zürih Sigorta Grubu’nun siber risk küresel yöneticisi Lori Bailey’in Dünya Ekonomik Forumu’nun bulgularının hükümet eylemi ihtiyacına işaret ettiğini söylediği yazıldı.

Buna göre Bailey; “siber saldırılar, küresel GSYİH’nin yüzde 50’sini oluşturan piyasalarda iş yapmak için bir numaralı risk olarak görülüyor. Bu hükümetlerin ve işletmelerin, yüksek düzeyde bağlı dijital bir ekonomiye olan güveni korumak için siber güvenliği ve elastikiyeti artırmaları gerektiğin yönünde fikir veriyor.” ifadeleriyle görüş bildirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum