Yatırım yapmaya başla!

İş Dünyası Doğu’ya Yatırımlara Nasıl Bakıyor?

İş Dünyası Doğu’ya Yatırımlara Nasıl Bakıyor?

İş dünyası, oldukça hareketli günlerden geçiyor. Bilindiği üzere 15 Temmuz darbe girişimi sonrası çalkantılı bir sürece giren ekonomi, iş dünyasını da olumsuz yönde etkilemiş ve yatırımların sekteye uğramasına neden olmuştu. Ancak krizin etkileri her geçen gün giderek siliniyor. Başbakan Binali Yıldırım, geçen gün Diyarbakır’da iş dünyasını önemli ölçüde etkileyecek açıklamalarda bulundu. Yıldırım gerçekleştirdiği açıklamada, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine yönelik; yatırım ve kalkınma girişimlerinin gelmesi gerektiğini belirterek, Doğu ve Güneydoğu Yatırım Destek Hamlesini kamuoyuna açıkladı.

Doğu ve Güneydoğu Yatırım Destek Hamlesi; tarım, sağlık ve ekonomi alanlarında bölgenin kalkındırılmasını hedefliyor. Ancak bu destek hamlesinin iş dünyasında nasıl yankı bulacağı günün en çok merak edilen gelişmesiydi. Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı ve Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, konuyla ilgili iş dünyasının düşüncelerini bugün kamuoyuna açıkladılar. Zorlu ve Eczacıbaşı’nın açıklamalarından öne çıkan bölümler şöyle;

“Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ya yatırımlar hedefliyoruz”

Eczacıbaşı yaptığı değerlendirmede, geçen gün Başbakan Yıldırım’ın açıklamış olduğu Doğu ve Güneydoğu Yatırım Destek Hamlesini oldukça önemsediklerini belirterek, Türkiye’nin iki önemli ve temel makro ekonomik hedeflerinin bu doğrultuda hayata geçirebileceğini söyledi. Bu hedeflerle istihdam ve yatırımları artırma yolunda önemli yol kat edilmesini sağlayacağını belirten Eczacıbaşı, bölgeye yönelik yatırımlar hedeflediklerini dile getirdi. Ayrıca Eczacıbaşı, sunulan teşvikler ile özel sektörün bölgeye yöneliminin artacağını vurguladı ve ülke ekonomisinin bu şekilde giderek büyüyeceğini ifade etti.

“Orta ve uzun vadede üretim tesislerimizi ilgili bölgelere taşıyabiliriz”

Doğu’nun kalkınması ve terörün ortadan kalkması bağlamında geçen gün Başbakan Yıldırım’ın açıkladığı paketi olumlu bulduklarını belirten Zorlu, Türkiye’de ilk defa böyle büyük ve cezbedici bir yatırım programının gerçekleşeceğini söyledi. Bölgenin ekonomik durumunun iyileşmesi halinde terörün de ortadan kalkacağını belirten Zorlu, teşvik paketinin bu noktada faydalı olacağını söyledi. Ayrıca Zorlu, orta ve uzun vadede üretim tesislerini ilgili bölgelere taşıyabileceklerini ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum