Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İş Dünyası Cumhuriyet’in 100. Yılını Kutladı

İş dünyası temsilcileri tarafından Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü kuruluş yıl dönümü dikkat çeken mesajlarla kutlandı. Detaylar haberin içerisinde;
İş Dünyası Cumhuriyet’in 100. Yılını Kutladı
HABER GİRİŞ

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl dönümünde kutlama mesajları gelmeye devam ediyor. İş dünyasının temsilcileri de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yılı ve gelecek yüzyıl için mesajlarını paylaştı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Türkiye Cumhuriyeti’nin ilan edilmesi, bütün dünyanın karşısında dimdik durmak, ‘Biz Türkiye’yiz.’ demektir.” ifadelerini kullandı.

Türlü yokluklarla mücadele eden Türk milletini işaret eden Hisarcıklıoğlu, milletin kendilerinden katbekat üstün düşmanlarla savaşarak hiç pes etmediğini vurguladı. Cumhuriyet’in Türk milletinin, küllerinden yeniden doğduğunun ilanı olarak nitelendirdi.

Türk İş Dünyası Türkiye’yi En İleri Noktaya Ulaştırmaya Kararlı

Türk iş dünyası olarak Türkiye’yi en ileri noktalara ulaştırma kararlılığının hiç değişmeyeceğinin altını çizdi. Hisarciklıoğlu sözlerine şu şekilde devam etti;

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere canlarını ortaya koyarak bize bu vatanı kazandıran, varlığımızı borçlu olduğumuz ecdadımızı, ülkemizin istiklali ve istikbali için cansiperane mücadele edenleri, gazi ve şehit olan tüm vatan evlatlarını rahmetle ve minnetle anıyorum.”

GCM Yatırım Banner

Atatürk’ün İşaret Ettiği Medeniyet Yürüyüşüne Devam Edilecek

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), Cumhuriyet’in kurucu değerleri ve 100 yıllık kazanımlarının Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyet yürüyüşüne hiç durmadan devam etmek için en büyük dayanak olduğunu belirtti.

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Seyit Ardıç da Cumhuriyet’in 100’üncü yılına ilişkin açıklamalarda bulundu. Ardıç açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“Türkiye Yüzyılı vizyonuyla, dijital ve yeşil dönüşümümüzü gerçekleştirip yüksek katma değer üreten, ileri derecede sanayileşmiş ülkeler arasında yer alacağımıza ve dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına gireceğimize yürekten inanıyorum.”

Sanayicilerin Cumhuriyet’in verdiği öz güven, büyük bir heyecan ve dinamizmle geleceğe umutla baktığını söyleyen Ardıç, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitleri, gazileri ve kahramanları saygı, minnet ve şükranla andı.

Cumhuriyet’in 100. Yılında İhracata da Devam Edilecek

İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kopuz, “Güçlü endüstrisi, tam bağımsız savunma teknolojileri, köklü kurumları ve Cumhuriyet’i geleceğe taşıyacak dinamik gençliği ile her alanda büyük potansiyelini hayata geçirmek için yoluna sağlam adımlarla devam etmektedir.” dedi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Yardımcısı ve İstanbul Demir ve Demir Dışı Metallar İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Tecdelioğlu da Cumhuriyet’in 100’üncü yılını kutlayarak, şöyle konuştular;

“Milletimizin bağımsızlığının simgesi olan Cumhuriyet’imizin 100. yılını kutlamanın gururunu, coşkusunu ve sevincini yaşıyoruz. Cumhuriyetin 100. yılında ihracatı günün teknolojisine uygun, yeni yaşam düzenine uygun bir şekilde sürdüreceğiz.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın