Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İş Bankası’ndan Firmalara Dijital Fatura İskonto Hizmeti

Türkiye İş Bankası'nın, firmalara İşNet iş birliğiyle sunduğu Dijital Fatura İskontosu hizmetiyle faturalar vadesinden önce tahsil edilebilecek. İşte detaylar;
İş Bankası’ndan Firmalara Dijital Fatura İskonto Hizmeti
YAYINLANMA ZAMANI

Türkiye İş Bankası tarafından yapılan açıklamayla İşNet iş birliğiyle sunulan Dijital Fatura İskontosu hizmetinin firmalara alacaklısı oldukları faturaları vadesinden önce tahsil etme imkanı sağlayacağı bildirildi.

Ticari hayatta nakit akışı ve yönetiminin önemli yer tuttuğu vurgulanan açıklamada, firmaların doğmuş alacak ve borçlarını takip ederek üretimle stok planlamalarını gözden geçirdiği belirtildi. Böylece nakit akışı doğrultusunda stratejik kararların alınabildiği vurgulandı.

Firmaların Acil Finansman İhtiyacı Giderilecek

Firmaların finansal açıdan, kendi ödemeler dengesini de göz önünde bulundurarak belirli dönemlerde alacaklısı oldukları faturaları vadesinden önce nakde çevirmeye ihtiyaç duyabileceklerine dikkat çekildi.

Bu sebepten hızlı ve kolay şekilde finansmana erişim imkanı sunan Dijital Fatura İskontosu ile mal ve hizmet satan firmaların, alacaklı oldukları faturalarının İş Bankası ile paylaşılmasına onay verildiği kaydedildi.

Onayla birlikte sistem tarafından fatura entegratörü İşNet’ten faturaların temin edilerek İş Bankası Ticari İnternet Şubesindeki Dijital Fatura İskontosu ekranına yüklendiği söylendi.

GCM Yatırım Banner

Açıklamada, gelen iskonto taleplerinin banka tarafından değerlendirildiğine vurguda bulunuldu. Acil finansman ihtiyacının giderilmesiyle de firmaların, üretim ve hizmet faaliyetlerini kesintisiz sürdürebilme imkanına kavuştuğunun altı çizildi.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın