Yatırım yapmaya başla!

İş Bankası TROY’un Yurt Dışında Geçerliliğini Sağlayacak Çalışmaları Tamamladı

İş Bankası, TROY logolu kredi kartlarının yurt dışındaki milyonlarca alışveriş merkezinde kullanılması ve ATM’lerden nakit çekilebilmesini sağlayacak çalışmaları tamamladı.
İş Bankası TROY’un Yurt Dışında Geçerliliğini Sağlayacak Çalışmaları Tamamladı

2015 yılında tanıtımı yapılan TROY olarak adlandırılan Türkiye Ödeme Sistemi 28 Nisan 2016 tarihi itibarıyla kullanılmaya başlandı. Nasıl ki yerlileşme açısından otomobil, silah ve uçak yapımı ile tarım gibi alanlarda çalışmalar yapılıyorsa milli ödeme sisteminin de bu bağlamda çok önemli olduğu ifade edilmişti.

Üç yıldan fazla bir zamandır kullanımda olan TROY o tarihten bu yana milyonlarca kişinin cüzdanına girdi. İş Bankası ise bu kartların yurt dışında geçerliliğini sağlayacak alt yapı çalışmalarının tamamlandığını duyurdu.

İş Bankası, Bankalararası Kart Merkezi ve Discover Finansal Hizmetler ile yaptığı ortak çalışma kapsamında TROY’u yurt dışına taşıyor.

TROYYapılan açıklamada TROY kredi kartı olan İş Bankası müşterilerime yurt dışındaki 44 milyondan fazla noktada alışveriş yapabilecek. Bu noktalar Discover ve Diners Club kart kabul eden yerler olurken, 190’dan fazla ülkede bulunan satış mağazalarından alışveriş yapılıp, ATM’lerden nakit avans işlemleri de sağlanabilecek. İş Bankası Discover ve Diners Club logolu kartı, kabul ve ihraç etme konusunda ilk Türk bankası unvanına sahip olacak.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen yapılan çalışmaya ilişkin açıklamada bulundu.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın SezenTROY ve Discover logolu ilk ticari kart ürününü hayata geçirdiklerini söyleyen Sezen, müşterilerin Maximum kartlara ait tüm ayrıcalıklardan yararlanmaya devam edeceklerini aktardı.

Bunun yanında ticari kredi kartı müşterilerine de yurt dışında geçerliliği olan TROY logolu kart verileceğini söyledi. Bu kartlar ile Discover ve Diners Club üyesi kuruluşların ATM’lerinden nakit para çekilebileceğini ve 44 milyondan fazla iş yerinde alışveriş yapılabileceğini açıkladı.

Bu konuda Türkiye’de bir ilke imza atmış olmaktan dolayı mutlu olduklarını söyleyen Sezen, “Bireysel müşterilerimizin ilk olarak TROY Klasik Maximum kartın yanı sıra Maximiles ve Maximum Aidatsız kart ihtiyaçları karşılanacak.” şeklinde açıklamada bulundu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kredi Kartları kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum