Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İş Bankası Tavanda 100 Milyar TL’ye Odaklandı

Türkiye İş Bankası A.Ş.’den sermaye tavanı artırımına ilişkin karar geldi. Banka, tavanını 25 milyar TL’den 100 milyar TL'ye çıkarma planı yapıyor.
İş Bankası Tavanda 100 Milyar TL’ye Odaklandı
HABER GİRİŞ

Türkiye İş Bankası A.Ş. bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kayıtlı sermaye tavanı artırımı ile kayıtlı sermaye tavan süresinin uzatılması ve esas sözleşme tadili hakkında bildirim paylaştı.

Bildirimde, İş Bankası yönetim kurulu tarafından, bankanın 25 milyar TL olan kayıtlı sermaye tavanının 100 milyar TL’ye yükseltilmesi için gerekli onayların alınması amacıyla genel müdürlüğün yetkilendirildiği kaydedildi.

Ayrıca kayıtlı sermaye tavanı izin süresinin 2028 yılının sonuna kadar uzatılması kararının da alındığı bilgisi paylaşıldı.

İş Bankası Hisse 17.04.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bankanın 75 milyar liralık sermaye tavanı artırımı kararını duyurduğu günde ISCTR kodlu hisseler kapanışı sınırlı bir yükselişte yaptı.

Yıllık primi yüzde 160’ı bulan banka hisseleri bu yıl 8 lira seviyesinden 13 lira seviyesine kadar yükselirken, bugünkü kapanışta 12,26 liradan kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.