Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

110 Milyon TL’lik Ceza Sonrası İş Bankası C Grup Hisseler Pozitif

Dün yapılan açıklama ile Ticaret Bakanlığı tarafından idari para cezasına çarptırıldığını bildiren İş Bankası’nın B grup hisseleri negatif, C grubu ise pozitif bölgede bulunuyor.
110 Milyon TL’lik Ceza Sonrası İş Bankası C Grup Hisseler Pozitif

Yeni yıla üst düzey görev değişikliğiyle başlayan Türkiye İş Bankası’na 110 milyon TL’lik ceza kesildi. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP), dün yapılan açıklamada konunun detayları verilirken, 2015’te aynı tutarda verilen idari para cezasının, birkaç yıllık hukuki süreç sonunda iptalinin ardından yeniden başlatılan denetim sonucunda uygulanma kararı alındığı açıklandı.

Yapılan açıklamada Ticaret Bakanlığı tarafından başlatılan denetimler sonucunda, bankaya 110 milyon TL tutarında idari para cezası verildiği duyuruldu.
İş Bankası KAP Duyurusu
Kaynak: KAP

Bu sabah yapılan yeni KAP duyurusunda ise sermaye piyasası aracı işlemlerine ilişkin karar bildirildi.

Yapılan duyuruda; “Bankamızca, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından 24.10.2019 tarihinde 61/1368 sayılı toplantı ile onaylanan, yurtiçinde halka arz edilerek ve halka arz edilmeksizin 25 milyar Türk Lirası’na kadar ihraç edilecek borçlanma araçları limiti kapsamında, 6 Ekim 2020 tarihinde “nitelikli yatırımcıya satış” yöntemi ile ihracı gerçekleştirilen 93 gün vadeli, TRFTISB12129 ISIN kodlu 710.000.000 TL nominal değerli finansman bonosunun bugün itibarıyla vadesi gelmiş olup, itfa işlemi gerçekleştirilmiştir.” açıklamasına yer verildi.

Bu arada İş Bankası Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Bali, Mart ayı itibarıyla görevi bırakacağını resmen açıkladı. 58 yaşındaki Bali’nin yerine gelmesi muhtemel isim ise 2008 yılından beri İş Bankası Genel Müdür Yardımcılığı yapan Hakan Aran.

1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun olan Hakan Aran’ın aynı yıl İş Bankası BT Sistem İşletimi Bölümü’nde stajyer yazılım uzmanı olarak çalışmaya başladığı biliniyor.

1968 doğumlu Aran, 1999 yılında Bilgi Teknolojileri Çözüm Geliştirme Bölümü Müdür Yardımcılığı, 2002 yılında aynı bölümde Birim Müdürlüğü ve 2005’te Bölüm Müdürlüğü görevlerine gelerek, başarı basamaklarını adım adım çıktı.

Dün duyurulan para cezası haberinin ardından, bankanın borsadaki hisse senetleri pozitif performans sergiliyor.
İş Bankası Hisse Performansı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

C grubu hisseler ISCTR şu dakikalarda %1 artıda seyrediyor. Önceki işlem gününü 7,01’den tamamlayan hisse fiyatı, Perşembe gününe 7,06’dan başladı. Açılış sonrasında 7,03 – 7,11 arasında hareket etti. şu dakikalarda ise 7,07 liradan işlem görüyor.

C grubu hisseleri için 7,09 – 7,14 bandı direnç, 7,01 – 6,98 bandı destek seviyeleri olarak takip ediliyor.  İş Bankası’nın diğer grup hisse fiyatlarına göz attığımızda B grubunun (ISBTR) %0,25 ekside fiyatlandığını görmekteyiz.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum