Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Irak’tan Türkiye için Kritik Petrol Açıklaması: Çözüme Hazırız

Irak Başbakanı Muhammed Şiya es-Sudani ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar petrol ihracına yönelik önemli bir görüşme yaptı. Taraflardan açıklama geldi.
Irak’tan Türkiye için Kritik Petrol Açıklaması: Çözüme Hazırız
HABER GİRİŞ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Irak Başbakanı Muhammed Şiya es-Sudani ile bir araya geldi ve Türkiye’ye yönelik petrol ihracatının yeniden başlatılmasına yönelik önemli bir görüşme gerçekleştirdi.

Irak Başbakanlık Basın Ofisi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre görüşmede iki ülke arasında enerji alanındaki ilişkilerin güçlendirilmesi masaya yatırıldı.

Sudani, Irak’tan Türkiye’ye petrol ihracatının yeniden başlatılması için çözüm bulmaya hazır olduklarını vurguladı. İki ülke arasındaki su paylaşımı konusuna da değindi ve bu konuda daha fazla iş birliğine ihtiyaç duyulduğunu paylaştı.

Türkiye’nin Gazze konusundaki tutumunu takdir ettiklerini ifade eden Sudani, “stratejik proje” olarak adlandırılan Kalkınma Yolu Projesi’nin iki ülkenin ekonomilerinin kalkınması için önemli bir paya sahip olduğunu söyledi.

Irak’tan Türkiye için Kritik Petrol Açıklaması: Çözüme HazırızKaynak: Twitter

Şimdi Kayıt Olun

Bakan Bayraktar ise Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Kalkınma Yolu Projesi’nde Türk şirketlerinin aktif rol almaya hazır olduklarını vurguladıklarını paylaştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.