Yatırım yapmaya başla!

Hayal Kırıklığı Olduğu Zannedilen iPhone X Satış Rakamları ile Rakiplerini Geride Bıraktı!

Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone X elde ettiği satış rakamları ile rakiplerini geride bırakmayı başlardı. Detaylar haberimizde…
Hayal Kırıklığı Olduğu Zannedilen iPhone X Satış Rakamları ile Rakiplerini Geride Bıraktı!

Teknoloji devi Apple, akıllı telefon pazarında yıllardır ürettiği cihazlar ile rakiplerine fark atmayı başarmaktadır. Ancak şirketin son olarak piyasaya sürdüğü yeni amiral gemisi iPhone X’in satış rakamları ile büyük hayal kırıklığı yarattığı konuşuluyordu. Öyle ki iPhone X’te gerçekleşen düşük satış rakamlarının Samsung’u da etkilediği konuşulmuştu.

Ancak yapılan son araştırmalar kazın ayağının göründüğü gibi olmadığını gösteriyor. 999 dolar satış rakamı ile raflarda yerini alan iPhone X, elde ettiği son gelirler ile pek çok analistin tahminlerinin sadece spekülasyondan olduğunu ortaya koydu. Tanıtılması ve satışa sunulması ile beraber pek çok analist iPhone X’in büyük bir fiyasko olacağını söylüyordu.

iPhone X Rakiplerini Ezdi Geçti

iPhone X’in elde patladığı kimi otoritelerce konuşuladursun, Counterpoint adlı bir araştırma firmasının yapmış olduğu araştırma durumun zannedilenden çok farklı olduğunu ortaya koydu. Araştırma firması 2017 yılının son çeyreğine dair yaptığı çalışmada iPhone X’in satış rakamları ile rakiplerine fark attığını gösteriyor.

Telefonların pazar paylarını esas alan araştırmada Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone X’in yüzde 35’lik bir pay ile piyasayı domine ettiği görülüyor. Apple’ın diğer model telefonları da pazarda önemli paya sahip olurken iPhone’un en büyük rakibi Samsung Galaxy Note 8 ise sadece yüzde 3.9’luk bir satış oranına sahip olmakta.

Android’in Apple Karşısında Şansı Yok Gibi

Counterpoint’in yapmış olduğu son araştırma Apple’in satış rakamları ile akıllı telefon sektöründe tüm rakiplerini adeta yerle bir ettiğini gösteriyor. Listedeki 10 telefondan 8’inin iPhone modeli olduğu araştırma sonucu Android’in pek te yapacak bir şeyi olmadığını ortaya koyuyor.

iPhone’un son dönemde satışa sunduğu tüm telefonlar kendisine yer bulmayı başarırken, en büyük rakibi Samsung’un yüzde 3.9 ile Galaxy Note 8 ve yüzde 1.7 ile Galaxy S8 Plus’ın yer alması Apple’ın liderliğini ilan ettiğini gösteriyor. Apple’ın yeni iPhone modellerini Eylül ayında tanıtması beklenirken önümüzdeki günlerde Android modellerin bu farkı kapatmak için neler yapacağını bekleyip göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum