Yatırım yapmaya başla!

iPhone X’in Az Satması Apple’ın Yanında Samsung’u da Etkiliyor!

iPhone X satışlarının beklenenin altında seyretmesi yalnızca Apple’ı değil aynı zamanda Samsung’u da kötü etkiliyor. Çünkü…
iPhone X’in Az Satması Apple’ın Yanında Samsung’u da Etkiliyor!

Beklenen ilgiyi göremeyen iPhone X’ler, düşük satış rakamlarıyla uzun süredir gündemde. Yani ilk çıktığında insanların satın alabilmek için uzun kuyruklar oluşturduğu iPhone X çılgınlığı şaşırtıcı derecede kısa sürdü.

Teknoloji devinin büyük umutlarla piyasa sunduğu iPhone satış rakamlarının düştüğü, Apple’ın dördüncü çeyrek sonuçlarında da belirtilmişti. Tim Cook, Apple gelirinin rekor kırdığını duyurmuş, fakat buna rağmen şirketin son çeyreğinde geçen yıla kıyasla çok daha az cihaz satışı yapıldığını açıklamıştı.

Bu noktada iPhone X’in düşük satışlarının yalnızca Apple’ı değil aynı zamanda Samsung’u da etkilediğini söyleyebiliriz.

iPhone X'in Düşük Satış Rakamları Samsung'u EtkilediÇünkü Güney Koreli Samsung, Apple’ın rakibi olması dışında şirket için parça üreten bir tedarikçi olarak da biliniyor. iPhone X’lerde kullanılan OLED ekranların üretimini üstlenen Samsung bu nedenle satış rakamlarının düşmesinden nasibini alıyor.

Öte yandan Samsung, iPhone X’in ardından diğer markaların da OLED ekranlarından talep edeceğini umuyordu.

Samsung iPhone X için OLED Ekran ÜretiyorFakat üreticiler pahalı OLED ekranlar yerine LCD ekranlara yönelmeye devam etti. Ayrıca OLED ekran üretimi konusunda daha az maliyet çıkartan ve kendilerini geliştiren Çinli üreticilerin sayılarının arttığını da belirtelim.

Neticede; bir iPhone X ekranından 110 dolar kazanan Samsung, Apple’ın kapasiteyi düşürmesi yüzünden ciddi gelir kaybı yaşıyor.

Samsung 1 iPhone X Ekranından 110 Dolar Kazanıyor

Bu noktada; iPhone X’in pahalılığında Samsung’un suçlu olduğu yönünde haberlerle karşılaştığımızı da hatırlatmak isterim. Neticede; yatırımının büyük bölümü elinde kalan Güney Kore merkezli teknoloji devi, şu anda iPhone X’in satış rakamlarının artmasını ümit etmekle yetinmek durumunda gibi görünüyor!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum