Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

iPhone Modellerinin Şarj Süreleri iOS 13.4 Üzerinde Test Edildi

Apple’ın yeni yayınladığı iOS 13.4 sürümü iPhone modelleri üzerinde batarya testine girdi.
iPhone Modellerinin Şarj Süreleri iOS 13.4 Üzerinde Test Edildi
Yorum

ABD’li teknoloji devi Apple her yıl yeni iPhone modelleri ile milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Şirket son olarak geçtiğimiz yılın Eylül ayında iPhone 11 modellerini tanıttı ve satışa sundu. Bilindiği üzere Apple geliştirdiği ürünlerde kendi işletim sistemlerine yer veriyor. Dolayısıyla kullanıcıya özel bir deneyim sunulmuş oluyor.

iPhone modellerinde uzun yıllardır iOS işletim sistemine yer veriliyor. Yeni nesil iPhone modellerinde iOS 13 işletim sistemi kullanılıyor. yeni iOS sürümü bu yıl sıkça yazılımsal sorunlar ile gündeme geldi.

Apple sık aralıklar ile yeni iOS güncellemeleri yayınlayarak bu sorunu ortadan kaldırmaya yönelik hamleler yaptı. Aradan geçen zaman içerisinde son olarak iOS 13.4 güncellemesi önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara dağıtılacak. Güncellemenin dağıtılması ile beraber çeşitli testler de yapılmaya başladı.

Yayınlanan son güncelleme batarya testi ile karşımıza çıktı. Testte iOS 13.4’ün bir önceki sürüm olan iOS 13.3.1’e göre daha düşük bir performans ortaya koyduğu görülüyor. Yeni nesil iPhone modelleri üzerinde yapılan batarya testi ile iOS 13.4’ün batarya performansı daha net bir şekilde ortaya çıktı.

Yapılan testte iPhone 11, iPhone SE, iPhone 6S, iPhone 7, iPhone 8 ve iPhone XR modellerinin iOS 13.4 ile sunduğu batarya süreleri karşılaştırıldı. Videoda iPhone XR harici tüm cihazların batarya sürelerinde düşüş olduğu saptandı. iPhone modellerinin iOS 13.4 ile ulaştığı şarj süreleri şu şekilde sıralandı:

iPhone SE: 3 saat 3 dakika -> 3 saat
iPhone 6S: 3 saat 20 dakika -> 3 saat 9 dakika
iPhone 7: 3 saat 42 dakika -> 3 saat 26 dakika
iPhone 8: 3 saat 27 dakika -> 3 saat 20 dakika
iPhone XR: 6 saat 4 dakika -> 6 saat 12 dakika
iPhone 11: 6 saat 59 dakika -> 6 saat 8 dakika

Apple’ın yeni iOS 13.4 sürümünü 24 Mart tarihinde iPhone kullanıcılarına dağıtması bekleniyor. iPhone modelleri üzerinde yeni güncellemenin batarya performansını videodan izleyebilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu