Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bir YouTube Kanalı iPhone Kullanıcılarının Hayalindeki iOS 14’ü TasarladıApple’ın her yıl sunduğu iPhone modellerinin yanında işletim sistemi olarak iOS sürümlerini tanıtıyor ve kullanıcılara dağıtıyor. Telefonların donanımsal özellikleri olduğu kadar işletim sistemleri ile sunulan yenilikler kullanım deneyimi anlamında büyük fark yaratıyor. Teknoloji devi son olarak iPhone 11 modelleri ile beraber iOS 13 işletim sistemini duyurdu ve kullanıcılara dağıtmaya başladı.

Yeni işletim sistemi iOS 13 özelliklerinden ziyade kullanıcılarına yaşattığı sorunlar ile gündeme geldi. Apple kısa zaman aralıkları ile yeni iOS yamaları yayınlayarak bu su sorunları ortadan kaldırmaya çalışıyor. Kullanıcılardan gelen taleplerin ise ardı arkası kesilmiyor.

2020 yılının sonlarına doğru Apple iPhone 12 ile beraber iOS 14 işletim sistemini duyuracak. Bir YouTube kanalı ise iPhone kullanıcılarının beklediği özelliklerin bir arada olduğu bir iOS 14 konsepti hazırladı. The Hacker 24 adlı kanalın hazırladığı işletim sistemi konseptinde çağrı ekranı küçültülmüş şekilde karşımıza çıkıyor.

Küçük bir kutucuk olarak çıkan çağrı ekranı sayesinde kullanıcılar diğer uygulamaları kullanmaya devam edebiliyor. Bilindiği üzere son dönemde sunulan Android sürümlerinde bu özellik bulunuyor. Konseptte iOS işletim sistemine birden fazla kullanıcının tanımlandığı görülüyor. Yani farklı Apple ID hesapları ile yeni tek bir cihazda yeni profiller oluşturmak mümkün.

Videoda ayrıca kilit ekranı, ikonlar ve GIF destekleyen klavyeye yer verilmiş. Muhtemelen bu özelliklerin pek çoğu Apple tarafından hayata geçmeyecek. Önümüzdeki yılın sonlarına kadar iOS 14 ile ilgili pek çok yeni özellik ve sızıntı ortaya çıkacaktır. Ancak kullanıcıların en çok istedikleri özelliklerin bir araya toplandığı bu konsept tasarım izlenmeye değer. iOS 14 için hazırlanan konsept tasarımı videodan izleyebilirsiniz.Bunu okuyan bunları da okurSponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
Sponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum