Yatırım yapmaya başla!

iPhone Hindistan’da Yasaklanma Tehlikesiyle Karşı Karşıya!

Teknoloji devi Apple ile Hindistan Telekom Düzenleme arasında yaşanan kriz iPhone satışının yasaklanmasına neden olabilir. İşte detaylar…
iPhone Hindistan’da Yasaklanma Tehlikesiyle Karşı Karşıya!

ABD’li teknoloji devi Apple, dünya genelinde yaptığı satış ile sektörün en büyük şirketlerinden biri konumunda. Şirketin en çok satışını gerçekleştirdiği ürünlerin başında ise hiç kuşkusuz iPhone telefonlar gelmekte. Ancak şirket dünyanın en büyük akıllı telefon pazarlarından Hindistan’da tutunmakta zorlanması ile geçtiğimiz günlerde gündeme gelmişti.

Çok sayıda ürün ve hizmeti hemen her alanda piyasaya sunan Apple, Hindistan’da yeni bir sıkıntı ile karşı karşıya kalmış durumda. Hindistan Telekom Düzenleme Kurulu (TRAI) ile Apple arasında bir süredir yaşanan anlaşmazlık gün geçtikçe daha içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı. Apple’ın Hindistan yapımı bir ürüne uygulama mağazasında yer vermemesi sonucu iki kurum arasında kriz yaşanmasına neden oldu.

Apple ile TRAI Arasında Uygulama Krizi!

Apple ile TRAI Arasında Uygulama Krizi!

Hindistan’ın başı uzun zamandır dolandırıcı aramaları ile dertteydi. DoNotDisturb 2.0 adıyla geliştirilen yeni bir uygulama ise bu tarz aramaların önüne geçecek şekilde geliştirildi. Ancak ABD’li teknoloji devinin, söz konusu uygulamaya App Store’da yer vermemesi iki kurum arasındaki gerilimin artmasına neden oldu.

Hindistan Telekom Düzenleme Kurumu, Apple gönderdiği yazıda “ya uygulamayı yayınlarsınız ya da 6 ay sonra Hindistan’da iPhone satamazsınız” ifadelerine yer verdi. Anti Spam uygulaması olarak geliştirilen uygulama eğer mağazada yayınlanmazsa Apple’ın dünyanın en büyük akıllı telefon pazarlarından biri olan Hindistan’da iPhone satması engellenecek gibi duruyor.

Apple Sebep Olarak Gizliliği Öne Sürüyor

Apple Sebep Olarak Gizliliği Öne Sürüyor

DND 2.0’a App Store’da yer vermeyen Apple, TRAI’ye söz konusu uygulamanın gizlilik politikasını ihlal ettiğini belirtti. Apple sadece Hindistan’da değil dünyanın pek çok ülkesinde sıkı güvenlik uygulamaları ile benzer sorunlar yaşıyor.

Bugüne kadar çeşitli diyaloglar ile çözüme kavuşturulan bu durum, Hindistan Telekom Kurumu’nun katı tavrı ile içinden çıkılmaz bir hale doğru ilerliyor. Konuyla ilgili Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmış değil. Ancak yeni bir gelişme olmazsa Apple’ın Hindistan pazarını kaybederek büyük zarara uğraması söz konusu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum