Yatırım yapmaya başla!

iPhone 8 Plus Bataryalarındaki Sorun Ne? Apple Neden Açıklama Yapmıyor?

Tüm dünyanın merakla beklediği yeni iPhone modellerinde büyük bir sorun var. Apple henüz olayla ilgili bir açıklama yapmadı ancak dev şirketin büyük bir krizin eşiğinde olabileceği söyleniyor.
iPhone 8 Plus Bataryalarındaki Sorun Ne? Apple Neden Açıklama Yapmıyor?

Apple’ın 12 Eylül’de tanıtmış olduğu yeni modellerinde büyük bir problem var. Ve uzun süredir merakla beklenen iPhone modellerindeki sorun, Samsung’un Note 7’de yaşadığı krizine benzetiliyor. Hatırlarsanız, iPhone 7 ve iPhone 7 plus modellerine karşılık üretilen Samsung cihazlarının bataryasında büyük bir sorun yaşanmış, Note 7 faciası sonrası Samsung’un 2016 üçüncü çeyrek karı % 17 oranında düşmüştü.

Bu olaydan sonra kullanıcılar kelimenin tam anlamıyla elde patlayan Samsung Galaxy Note 7 fiyatına alınabilecek akıllı telefonlara yönelmişlerdi. İşte Apple’ın da böyle bir krizin eşiğinde olduğu söyleniyor. Çünkü yeni iPhone modellerinin bataryalarındaki problem, tüm dünyanın dikkatini çekti.

Apple’ın en büyük etkinliğinde tanıtılan iPhone 8, 22 Eylül’de satışa çıkmıştı.

Apple’ın en büyük etkinliğinde tanıtılan iPhone 8, 22 Eylül’de satışa çıktı

Ancak çeşitli platformlar sayesinde en az 5 ülkede kullanıcıyla buluşan iPhone 8 Plus’larda büyük bir sorun var. Pek çok kullanıcının iddiasına göre yeni iPhone modellerinin bataryaları şişerek telefonun ikiye ayrılmasına neden oluyor. Ancak Samsung Note 7’lerdeki gibi bir patlama yaşanmıyor.

Bataryalardaki sorun ile ilgili ilk şikayet Tayvanlı bir kullanıcının 26 Eylül’de telefonunun ikiye ayrıldığını duyurması ile gelmişti.

Bataryalardaki sorun ile ilgili ilk şikayet Tayvanlı bir kullanıcıdan geldi

Sonraki ise Perşembe günü Guangzhou’da yaşayan bir Çinlinin telefonu teslim aldıktan yalnızca 1 gün sonra ikiye ayrıldığını söylemesi ile geldi.

Sonuçta, Apple gelen şikayetlerle olayın ciddiyetinin farkına vardı. Bataryaların şişme sebeplerini araştıran şirket, durumun bir üretim hatasından kaynaklanıp kaynaklanmadığının üzerinde duruyor. Ancak Apple, iPhone 8 Plus’tan kaç adet satıldığını açıklamaya yanaşmıyor. Öte yandan sorunla ilgilenildiğini belirten şirketin, iPhone 8 Plus’ları toplatıp toplatmayacağı konusunda da bir bilgi yok.

Sonuçta; iPhone X’i almak için iPhone 8’i almayan kullanıcılar, böyle bir kriz yaşanması durumunda Apple’ın devrim yaratan özelliklere sahip yeni cihazına şüpheyle yaklaşacaklar. Bu da Apple’ın üst üste iki tane darbe alması anlamına gelecek. Neticede; Apple bu durumu nasıl aşacak, iPhone 8 Plus’ın bataryaları ile ilgili nasıl bir açıklama yapacak, hep birlikte bekleyip öğreneceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum