Yatırım yapmaya başla!

Çin’de Bir Bebek iPhone’u 47 Yıl Kullanım Dışı Bıraktı!

Çin’in Şanghay kentinde iPhone ile oynayan bir bebek cihazı 47 yıl kullanılmaz hale getirdi.
Çin’de Bir Bebek iPhone’u 47 Yıl Kullanım Dışı Bıraktı!

Teknolojinin hızla yayılması her yaş grubunun ulaşımına olanak sağlıyor. Dünyaya gelen çocuklar kendilerini teknolojinin içerisinde buluyorlar. Son yıllarda özellikle akıllı telefonların büyük bir hızla yaygınlaştığına tanık oluyoruz. Bu cihazların bebeklerin eline geçmesiyle beraber ortaya ender rastlanacak olaylar çıkıyor.

Her ne kadar akıllı telefonlara olan talep son geçtiğimiz yıl itibariyle azalmış olsa da artık herkes tarafından ulaşılabilir durumda. Çin’in Şanghay kentinde eşi benzerine az rastlanır bir olay yaşandı. Şanghay’da 2 yaşında olan bir çocuk annesinin iPhone’u ile oynarken cihazı 47 boyunca kullanılmayacak hale getirdi.

Üstüste Yanlış Şifre Girdi

Olay bir annenin iPhone’unu çocuğunun eline vermesiyle gelişiyor. Eğitim videolarını çocuğunun izlemesini isteyen anne telefonunu eline aldığında şaşkınlık içerisinde kalıyor. iPhone’u eline alan anne telefonun 25 milyon dakika boyunca devre dışı kaldığını görüyor.

iPhone’a üstüste yanlış şifre giren çocuk cihazı tam 47 yıl boyunca kilitlemiş oldu. Cihazı tekrar çalışır hale getirmek isteyen anne ise Apple servisine durumu izah etti. Ancak servis yetkilileri telefonun tekrar kullanılması için şifrenin girilmesi gerektiğini aksi takdirde 47 yıl boyunca cihazın kullanılamayacağını belirttiler.

‘80 Yıla Kadar iPhone’u Kilitleyenler Var’

Apple servisinde teknisyen olarak çalışan Wei Chunlong, bu durumun daha önce de sıklıkla yaşandığını belirtiyor. Telefona yanlış şifre girişimleri sonrasında 80 yıla kadar kullanım dışı iPhone’lar ile karşılaştıklarını söylüyor.

Servis teknisyeni çözüm olarak ise eğer şifre bilinmiyorsa telefonun tüm verilerinin silinmesini ve fabrika ayarlarına geri döndürülmesi gerektiğini söylüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum