Yatırım yapmaya başla!

iPhone 12 Ailesinde Android Modellerde Yaygın Olan Şarj Özelliği Ortaya Çıktı

Apple’ın yeni amiral gemilerinde ters kablosuz şarj özelliğinin saklı tutulduğu ortaya çıktı.
iPhone 12 Ailesinde Android Modellerde Yaygın Olan Şarj Özelliği Ortaya Çıktı

ABD merkezli teknoloji devi Apple akıllı telefon kullanıcılarının aylardır beklediği iPhone 12 ailesini geçtiğimiz günlerde resmi olarak tanıttı. Geçtiğimiz yıldan bu yana telefonlara dair çok sayıda rapor ve sızıntı ortaya çıkmıştı. Ancak bu bilgiler Apple tarafından doğrulanmamıştı. Düzenlenen resmi lansman ise bu beklentilerin büyük çoğunluğunun gerçekleştiğine tanık olduk.

Apple bu yıl dört yeni iPhone modelini kullanıcılar ile buluşturmaya hazırlanıyor. iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinden oluşan seri tasarım ve performans tarafında iyileştirmeleri barındırıyor. Telefonların tanıtılması ile beraber pek çok test yapılmaya başlandı.

Son olarak geçtiğimiz günlerde bükülme testi yapılmış ve telefonlar bu testten önceki modellere göre daha sağlam bir görüntü çizmişti. Yapılan araştırmalar iPhone 12 ailesinde dillendirilmeyen bir özelliğin daha olduğunu ortaya çıkardı. Yeni nesil Android modellerde sıkça yer alan ters kablosuz şarj özelliğinin iPhone 12 serisinde de olduğu gösterildi.

iPhone 12’de Gizli Tutulan Şarj Özelliği

iPhone 12’de Gizli Tutulan Şarj Özelliği

Son yıllarda Samsung, Huawei, Xiaomi gibi önde gelen Android telefon modellerinde ters kablosuz şarj özelliği kendisini gösteriyor. Apple ise bu özelliğe yer vermediği gerekçesiyle kullanıcılar tarafından uzun zamandır eleştiriliyor. Daha önce bu özelliğin iPhone 11 serisinde kendisini göstermesi bekleniyordu. iPhone 12 tanıtımında MagSafe aksesuarları gösterilmişti. Bununla beraber akıllara yeni amiral gemilerinde ters kablosuz şarj özelliğinin olma ihtimali geldi.

Ortaya çıkan FCC belgesinde yeni iPhone modellerinde kablosuz şarj cihazlarını ve aksesuarlarını şarj edebilecek bir donanımın yer aldığı görülüyor. Teknoloji devinin bu özelliği yazılımsal olarak engellediği görülüyor.

Belgede, “2020 iPhone’lar, bir masaüstü WPT şarj cihazı ile şarj edilebilmenin yanı sıra, aksesuarları şarj etmek için 360 kHz’de WPT şarj işlevini de destekler. Şu anda iPhone’lar tarafından şarj edilebilecek tek aksesuar, gelecekte harici bir Apple aksesuarı olacaktır.” ifadeleri yer alıyor.

Son dönemde bu aksesuarlara yönelik AirPods 3 ve AirPods 2 modelleri sıkça telaffuz ediliyor. iPhone 12 modellerinin ters kablosuz şarj desteğini bu aksesuarlarda kullanıldığına tanık olabiliriz. Kablosuz kulaklıkların 2021 yılı içerisinde tanıtılması bekleniyor. Diğer yandan AirPods Studio’nun ne zaman tanıtılacağı ise belirsizliğini koruyor. Ters kablosuz şarj donanımı tüm iPhone 12 modellerinde yer alıyor.

İlerleyen dönemde iPhone  12 ile Android telefonlarda uzun zamandır kullanılan bir özeliğin daha sunulduğunu görebiliriz. Apple iPhone 12 Mini’nin başlangıç fiyatını 699 dolar olarak açıklandı. Telefonların kutusundan şarj aleti ve kulaklık çıkmıyor. Tüketicilerin büyük bölümü ise bu karara tepkili. Bu rakam iPhone 12 Pro Max modelinde 1.099 dolara kadar çıkıyor. Telefonların hepsi A14 Bionic işlemciden güç alıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum