Yatırım yapmaya başla!

iPhone 12’nin Tanıtım Tarihi ve Çentik Büyüklüğüne Dair Yeni İddialar Ortaya Atıldı

Apple’ın üzerinde çalıştığı iPhone 12 serisine dair yeni iddialar ortaya çıktı.
iPhone 12’nin Tanıtım Tarihi ve Çentik Büyüklüğüne Dair Yeni İddialar Ortaya Atıldı

Dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticilerinden Apple, iPhone modelleri ile sıkça konuşulmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone 11 serisi önceki modellere göre büyük değişiklikler içermiyor. Teknoloji devinin bu yıl tanıtacağı iPhone 12 serisinde beklentilere cevap verecek değişiklikler yapması bekleniyor. Şirket ayrıca sayılı günler önce uygun fiyatlı telefonu iPhone SE 2020 modelini tanıtmıştı. Telefonun tanıtılması ile beraber gelen raporlar, iPhone SE 2020’nin piyasaya hızlı bir giriş yaptığını gösteriyor.

Corona virüsü nedeniyle iPhone satışlarında düşüş yaşandığı daha önce gündeme gelmişti. Hatta tahminler Apple hisselerinin COVID-19 etkisiyle savrulmaya devam edeceğini işaret ediyor. Şirkete dair merak edilen bir diğer konu ise iPhone 12 modelleri ile gelecek yeni özellikler ve tanıtım tarihi.

Apple her yıl Eylül ayında yeni telefonlarını tanıyor ancak bu yıl Coronavirus nedeniyle bu tarih tam olarak netleşmiş değil. Son olarak amiral gemilerinin tanıtım tarihine dair yeni iddialar ortaya atıldı. Diğer taraftan gelen haberlere göre yeni telefonda ekran çentiğinin çok daha küçük olması bekleniyor.

Tanıtım Tarihi Ertelenebilir

Tanıtım Tarihi Ertelenebilir

Corona virüsü nedeniyle Apple önce Çin’de sonra ise tüm dünyada mağazalarını kapatmıştı. Bugün itibariyla Çin’de ve Güney Kore’de mağazalar açık durumda. Salgın nedeniyle şirketlerin üretim süreçleri de olumsuz etkilendi. Bu olumsuz etki sonrası iPhone 12 modellerinin ne zaman tanıtılacağına dair pek çok farklı iddia ortaya atılıyor. Goldman Sachs analistlerinin yaptığı tahmine göre yeni amiral gemileri beklenenden daha ileri bir tarihte görücüye çıkabilir.

Uzmanlara göre salgının ne zaman sonlanacağı bilinmiyor. Özellikle son günlerde ABD, virüsn dünyadaki merkezi haline geldi. Üretim ve mühendislik süreçlerinde aksamalar yaşanacağı belirtilirken, dolayısıyla iPhone 12 modellerinin tanıtımının gecikebileceğine dikkat çekiliyor.

Bununla beraber telefonlar tanıtıldığında insanların alım gücü düşeceği ve bu nedenle satışların da önceki yıllara göre düşeceği ön görülüyor. Uzmanlar iPhone 12’nin tanıtım tarihi için Eylül yerin Kasım ayını işaret ediyor. Teknoloji devinin Haziran ayına kadar gidişatı takip edeceğini ve bu dönemden sonra yeni bir yol haritası belirleyeceği ifade ediliyor.

iPhone 12’de Çentik Küçülüyor

iPhone 12’de Çentik Küçülüyor

Yeni amiral gemilerine dair gelen bir diğer haber ise ekran çentik oranı ile ilgili. Bugüne kadar çıkan iPhone modellerinin çentik büyüklüğü, kullanıcıların eleştirilerine neden olmuştu. Yeni nesil Android telefonların büyük bölümünde çentik tamamen kalkıyor ya da epey küçültülüyor. iPhone’larda ise halen büyük bir çentik kullanılmakta. Apple ürünlerine dair yaptığı isabetli tahminler ile tanınan analist Ming-Chi Kuo, iPhone 12’nin ekran çentiğine dair yeni açıklamalarda bulundu. Kuo’ya göre yeni amiral gemilerinde ekran çentiği önceki modellere göre daha küçük olacak.

Bir diğer Apple analisti Jon Prosser de, iPhone 12 modellerinin çentik büyüklüğüne dair Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. İddialarını görseller ile ortaya atan Prosser, yeni telefonlarda çentiğin epey küçüleceğini ifade ediyor. Çentik bölümünde görüldüğü üzere FaceID ve TrueDepth sensörleri dikkat çekiyor.

Prosser’e göre bu donanımlar iPhone 12 serisinde birbirine daha yakın şekilde konumlandırılacak ve bu şekilde daha küçük bir çentik elde edilecek. Çentiğin küçülmesi şüphesiz ekran büyüklüğünün de artmasına neden olacaktır. Yeni telefonların tamamında 5G desteğinin olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Teknoloji devinin dört yeni iPhone modeli ile kullanıcıların karşısına çıkacağı belirtiliyor. Tüm bu bilgiler henüz iddia boyutunda. Apple’ın yapacağı resmi tanıtım ile tüm merak edilenler resmi olarak ortaya çıkacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum