Yatırım yapmaya başla!

iPhone 12 Serisi Çoğu Android Kullanıcısının Bir Sonraki Telefonu Olabilir

Bir şirket tarafından yapılan anket Android kullanıcılarının iPhone 12’ye sıcak baktığını ortaya koydu.
iPhone 12 Serisi Çoğu Android Kullanıcısının Bir Sonraki Telefonu Olabilir

Akıllı telefonlar artık hemen herkes tarafından kullanılan başlıca cihazlar haline geldi. Kullanıcılar için çok sayıda marka ve model seçeneği bulunuyor. İnsanlar arayüz, özellik, tasarım ve fiyat gibi pek çok kıstası değerlendiriyor ve kendilerine en uygun akıllı telefonu seçiyor. Akıllı telefonların büyük bölümünde Google’ın geliştirdiği Android tabanlı arayüzler kullanılıyor. Apple ise iPhone modellerinde kendi geliştirdiği iOS sürümlerine yer veriyor.

Android ve iOS tabanlı telefonlar arasında uzun zamandır bir rekabet yaşanıyor. Araştırmalar genellikle yeni bir telefon alan kullanıcıların önceki işletim sistemleri ile devam ettiğini gösteriyor. Yani bir iOS kullanıcısı iPhone almaya, Android kullanıcısı ise bu ekosisteme ait telefonlar almaya devam ediyor. Bu konuyla yönelik yeni bir anket daha yapıldı. SellCell adlı şirketin yaptığı çalışma Android kullanıcılarının iPhone 12 serisine ılımlı olduğunu gösteriyor.

iPhone 12 Android Kullanıcılarının Dikkatini Çekiyor

iPhone 12 Android Kullanıcılarının Dikkatini Çekiyor

SellCell, 2 bin Android kullanıcısının katıldığı bir anket düzenledi. Bu ankette kullanıcılara bir sonraki telefon seçimini nasıl yapacakları yönünde soru soruldu. Ankette kullanıcıların önemli bir bölümü bir sonraki telefonlarının iPhone 12 olabileceğini bildiriyor. Bu cevabı veren kullanıcılar ankete katılanların 3’te 1’ine denk geliyor. İnsanların bu seçimi yapmasında başlıca sebep, Apple’ın iOS güncelleme desteğini Google’a göre çok daha uzun süre sunması.

Ortalama bir Android cihaz en fazla üç yıl yeni sürüm güncellemesi alıyor. iOS tarafında bu süre çok daha uzun. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan iOS 14 işletim sistemi iPhone 6S modeline kadar indirilebiliyor. Bu da kullanıcıların cihaz seçiminde önemli rol oynuyor. Diğer taraftan Apple’ın telefonlarının gizlilik odaklı olması kullanıcıları etkileyen bir diğer faktör olarak karşımıza çıkıyor.

iPhone 12’e sıcak bakan kişilerin yüzde 48’i Apple’ın gizlilik odaklı özelliklerini beğendiğini söylüyor. Yapılan araştırmaya rağmen toplamda Android cihaz sayısının iOS’a göre çok daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Samsung Huawei, Xiaomi, Oppo, Vivo, OnePlus ve daha çok çok akıllı telefon üreticisi Android tabanlı işletim sistemlerine yer veriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum