Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

iPhone 12 Bükülme Testinden Önceki Modellere Göre Sağlam Çıktı

iPhone 12 çeşitli testlerden geçmeye devam ediyor. Son olarak bükülme testi yapıldı.
iPhone 12 Bükülme Testinden Önceki Modellere Göre Sağlam Çıktı
HABER GİRİŞ

ABD’li teknoloji devi Apple her yıl tanıttığı iPhone modelleri ile akıllı telefon pazarının en çok konuşulan firmalarından biri oluyor. Geçtiğimiz günlerde uzun zamandır beklenen iPhone 12 modellerinin tanıtımı gerçekleştirildi. Yeni telefonlar hem farklı tasarımı hem de daha üstün performansı ile öne çıkıyor. Apple bu telefonlarda uzun zamandır alışılageldik tasarımında değişiklik yaptı. Yeni tasarımda metal kasa ve daha keskin hatlara yer verildi.

Telefonların tanıtılması ile beraber pek çok kişi tarafından çeşitli testler yapılmaya başlandı. Bu testlerin büyük bölümü ise telefonların sağlamlığına yönelik oluyor. Kısa zaman önce iPhone 12 düşme testinde tutulmuş ve metal kasası sayesinde dayanıklı bir görüntü ortaya koymuştu. Bu testin ardından telefon bükülme işlemine tutuldu. iPhone 12 ailesi üzerinde yapılan bükülme testi, telefonun önceki modellere göre daha sağlam olduğunu gösteriyor.

Unbox Therapy adlı YouTube kanalı tarafından yapılan testte iPhone 12’nin başarılı bir performans sunduğu belirtiliyor. Apple’ın geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürdüğü telefonlarının daha kolay bir şekilde kırıldığı biliniyor. Uzun yıllar sonra telefonda kullanılan metal kasa ve sağlam cam paneli meyvesini vermiş görünüyor

Teknoloji devi yeni amiral gemilerinde nano ölçekli seramik kalkan adını verdiği yeni bir ekran paneli kullandı. Bunun bilindik OLED ekranlara göre daha sağlam bir deneyim sunduğu belirtiliyor. Telefonu satın alan bazı kullanıcılar ise başka bir konudan dolayı şikayetlerini ile getiriyor. iPhone 12’nin keskin hatları nedeniyle kullanıcılar telefonun gereğinden fazla keskin olduğunu belirtiyor.

GCM Yatırım Banner

Hatta bazı kişiler bunun yara yaptığını iddia ediyor. Kimi kullanıcılar ise abartıldığı kadar keskin bir yapı olmadığını getiriyor. Ancak genel olarak yapılan sağlamlık testleri iPhone 12 ailesinin önceki serilere göre çok daha dayanıklı olduğunu gösteriyor. iPhone 12 için yapılan bükülme testini videodan izleyebilirsiniz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın