Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

iPhone 11 ve Galaxy S20’nin Kamera Performansları Karşılaştırıldı

Apple ve Samsung’un uygun fiyatlı modelleri iPhone 11 ve Galaxy S20’nin kamera performansları karşılaştırıldı.
iPhone 11 ve Galaxy S20’nin Kamera Performansları Karşılaştırıldı
Yorum

Akıllı telefon pazarında her yıl yeni modeller tanıtılmaya devam ediyor. Apple ve Samsung tanıttıkları yeni amiral gemileri ile tüm dikkatleri üzerine toplayan başlıca şirketler arasında yer alıyor. Her iki şirket de geçmişte yeni amiral gemilerinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Apple geçtiğimiz yılın Eylül ayında iPhone 11 serisini tanıttı. Samsung ise geçtiğimiz günlerde Galaxy S20 ailesinin resmi lansmanını gerçekleştirdi. Her seri de 3 modelden oluşuyor ve donanımsal olarak farklı özelliklere sahip olmakta.

Kullanıcıların en fazla ilgi gösterdiği modeler ise genellikle uygun fiyatlı olan telefonlar oluyor. Apple’ın iPhone XR ve iPhone 11 modelleri ile yüksek satış rakamları elde ettiği biliniyor. Aynı şekilde Samsung’un da Galaxy S20 modelinin büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Her iki telefon da birbirine yakın fiyatlar ile satışa çıktığını söyleyebiliriz. Telefonların öne çıktığı başlıca özelliklerden birisi kamera performansı oluyor. Birbirinin dengi olarak görünen Galaxy S20 ve iPhone 11’in kamera performanslarının karşılaştırması ile haliyle merak konusu oluyor.

Tech Town adlı YouTube kanalı bu merakı gidermek adına yeni bir karşılaştırma videosu yayınladı. Galaxy S20 ve iPhone 11 modellerinin kameraları bu videoda kozlarını paylaşıyor. Her iki telefonda da 12 MP çözünürlüğünde kamera kullanılıyor. Videoya bakıldığında bazı bölümlerde iPhone 11’in bazı bölümlerde ise Galaxy S20’nin daha başarılı bir performans sunduğu görülüyor.

Işığın az olduğu ortamda Galaxy S20’nin kamerası daha iyi bir deneyim sunuyor. Ancak genel itibarıyla birbirine yakın bir deneyim sundukları söylenebilir. Her iki telefonun da kamerasının donanımsal özelliklerine değinecek olursak, Galaxy S20, 8K 30 fps video çekimi gerçekleştiriyor.

iPhone 11’de ise 60 fps 4K video çekim kalitesine sahip. Galaxy S20 ülkemizde 7.779 TL ile satışa sunulurken iPhone 11 7.299 TL fiyat ile satışa çıkmıştı. Birbirinin rakibi olan iki telefonun kamera performanslarının karşılaştırmasına videodan tanık olabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu