Yatırım yapmaya başla!

iOS Sürümlerinin Şarj Süreleri KarşılaştırıldıYouTube’da test videoları ile bilinen bir kanal, son yıllarda kullanıma sunulmuş iOS sürümlerinin şarj sürelerini karşılaştırdı. Akıllı telefon kullanıcıları için batarya süreleri en önemli etkenlerden birisi oluyor. Cihazların batarya kapasitesi kadar kullanıcıları işletim sistemi de şarj süresinde belirleyici etken olarak karşımıza çıkıyor.

Yapılan testte dört farklı iOS sürümü aynı iPhone modelleri üzerinde test edildi. Apple her yıl yeni bir iOS sürümü geliştiriyor ve son olarak iOS 13.2’yi kullanıcılara dağıtmaya başladı. iAppleBytes adlı bir YouTube kanalı iOS 13.2, iOS 12.4.1, iOS 11.4.1 ve iOS 10.3.3 işletim sistemleri üzerinde batarya testi gerçekleştirdi. Her işletim sistemi iPhone 6S üzerinde denendi ve eş zamanlı olarak aynı işlemler yapıldı.

Çıkan test sonuçlarında en son sürülen iOS 13.3 beklenen etkiyi göstermedi. Testin galibi ise en eski sürüm olan iOS 10.3.3 oldu. Cihaz 3 saat 43 dakika boyunca açık kaldı. iOS 11.4.1 3 saat 22 dakika, iOS 12.4.1 3 saat 5 dakika ve iOS 13.2, 3 saat 25 dakika şarj süresi ile çalıştı.

Aynı test tekrar gerçekleştirildi ve iOS 12.4.1 yine en kötü performansı ortaya koydu. Bu sefer yapılan testte ise son sürüm iOS 13.2 en iyi sonucu elde etti. Genel itibariyle iOS sürümleri arasında şarj süresi olarak çok fazla fark görünmüyor. Ancak yine de önemli bir değişken olduğunu görebiliyoruz. iOS işletim sistemlerinin batarya tüketimine dair karşılaştırmasını videodan izleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum