Yatırım yapmaya başla!

iOS Kullanıcıları Spotify’ın Aralarında Olduğu Bazı Uygulamalara Açarken Sorun Yaşıyor

iPhone ve iPad kullanıcıları Spotify’ın da aralarında olduğu bazı mobil uygulamalara giriş yapamıyor.
iOS Kullanıcıları Spotify’ın Aralarında Olduğu Bazı Uygulamalara Açarken Sorun Yaşıyor

Teknoloji devi Apple, iPhone ve iPad modellerinde kendi geliştirdiği iOS işletim sistemine yer veriyor. Kullanıcıların büyük bölümü geçtiğimiz yıl tanıtılan iOS 13 sürümünü kullanıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde düzenlediği WWDC 2020 etkinliğinde iOS 14 işletim sisteminin tanıtımını gerçekleştirdi. Yeni işletim sisteminde kullanıcıları pek çok yenilik karşılayacak. Bugün itibarıyla iOS kullanıcıları yeni bir sorun ile karşı karşıya kaldı.

Öğle saatlerinden itibaren pek çok kişi Spotify’ın da aralarında olduğu uygulamaları açarken sorun yaşadığını belirtiyor. Sosyal medyada iPhone ve iPad kullanıcıları Spotify’ı açamadıklarını söylemeye başladı. Sorunun Facebook kütüphanesindeki bir hata nedeniyle işletim sistemindeki uygulamaların çalışmasını olumsuz etkilediği belirtiliyor.

iOS’ta Bazı Uygulamalar Açılmıyor

iOS’ta Bazı Uygulamalar Açılmıyor

iOS kullanıcıları iPhone ya da iPad modellerinden Spotify’a girme istediklerinde uygulamadan atıldılarını belirtiyor. Söz konusu durum kısa sürede Twitter’da gündem oldu ve yaşanan durumla ilgili pek çok paylaşım yapıldı. Türkiye’deki kullanıcıların da etkilendiği bu durum dünyanın pek çok yerinde yaşanıyor.

Downdetector verilerine göre sorunun ağırlıklı olarak Batı Avrupa bölgesinde yaşandığı belirtiliyor. Sorunun ayrıca bütün iOS sürümlerini etkilediği de gelen bilgiler arasında.

Müzik servisi Spotify da Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Sorunun farkında olduklarını belirten şirket, durumla ilgili araştırmanın sürdüğünü belirtti. Bazı araştırmalara göre sorunun Facebook kütüphanesinde yaşanan bir durumdan kaynaklandığı düşünülüyor. Facebook SDK Core Kit adlı kütüphanenin uygulamalarda çökme sorunu yarattığı gelen bilgiler arasında

Spotify’ın yanı sıra 9GAG, N11, Bundle, Getir, BiTaksi, Enpara, Booking, Pinterest gibi uygulamaların da iOS kullanıcıları tarafından ulaşılamadığı söyleniyor. Sorunun üstesinden gelmek için ilginç bir yöntem bulunuyor.

Tekrar tekrar deneyen kullanıcılar uygulamaları açamıyor ancak cihazın uçak moduna alınması ile beraber sorunun ortadan kalktığı belirtiliyor. Yani internet bağlantısının olmadığı ortamda uygulamalar açılıyor. İlerleyen saatlerde sorunun çözülmesi ve konuyla ilgili Apple’dan bir açıklama yapılması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum