Yatırım yapmaya başla!

iOS Güncel Sürüm Kullanımında Android’in Çok Önünde!

Apple’ın güncel işletim sistemi iOS 11, kullanım oranıyla rakibi Android’e fark atmayı başardı.
iOS Güncel Sürüm Kullanımında Android’in Çok Önünde!

Mobil işletim sistemi pazarında Apple’in iOS işletim sistemi ve Google’ın Android’i birbirleri ile kıyasıya bir rekabetin içerisinde olmaktadır. Belirli aralıklarla kullanıcılarına yeni sistem güncellemeleri yayınlayan teknoloji devleri, bu güncellemelerin adaptasyonunu da sağlamak için büyük çaba gösteriyorlar.

Apple’in son olarak güncel işletim sistemi iOS 11’le ilgili adaptasyon verilerini paylaştı. Açıklanan rakamlar iOS 11’in kullanım ve ulaşılabilirlik olarak rakibi Android’ten epey bir önde olduğunu gösteriyor.

iOS Güncellemede Android’e Fark Attı

Teknoloji devi Apple’in paylaştığı veriler Android’in bugüne kadar iOS’un neden gerisinde kaldığını ortaya koyuyor. Sürüm güncelleme oranında rakibi Android’ten epey önde olduğu bilinen iOS’un son açıklanan rakamlar ile ciddi fark yarattığı görülüyor.

Apple’in paylaştığı verilere göre iOS 11’in aktif olan cihazların %76’sında kullanıldığı belirtiliyor. Veriler ayrıca Apple’ın Ocak ayından bu yana iOS adaptasyonunda %11 büyüme gösterdiğini de ortaya koyuyor. iOS’un rakibi Android ise bu alanda epey geride kalmış durumda.

Android’in Durumu İçler Acısı

Google’ın Android ile ilgili paylaştığı adaptasyon verileri ise durumun vehametini gözler önüne koyuyor. Android’in en güncel sürümü olan Oreo’nun mevcut tüm cihazların sadece %4.6’sına ulaştığı belirtiliyor. Bu rakamlar güncellemelerin cihazlara ulaştırılması konusunda Android’in büyük sıkıntı içinde olduğunu gösteriyor.

Tabi burada tüm sorumluluğu Google’e yüklemek çok sağlıklı olmayabilir. Şirketin yazılım desteği verdiği pek çok telefon üreticisinin de yetersiz kaldığını söyleyebiliriz. Android cihazların büyük bölümünde hala Lollipop, Marshmallow ve Nougat sürümleri kullanılıyor. Bu büyük farkın oluşmasında Apple’ın iOS’u sadece kendi cihazları için yayınlaması Android’in ise pek çok farklı cihaz üreticisi için yayınlanması da büyük önem teşkil ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum