Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

iOS 14’ün Çoklu Görev Penceresini Ortaya Çıkaran Görüntü Sızdırıldı

Apple’ın üzerinde çalıştığı sıradaki işletim sistemi iOS 14 için yeni bir ekran görüntüsü sızdırıldı.
iOS 14’ün Çoklu Görev Penceresini Ortaya Çıkaran Görüntü Sızdırıldı
Yorum

ABD’li teknoloji devi Apple her yıl piyasaya yeni iPhone modelleri ile beraber işletim sisteminin de yeni sürümünü tanıtıyor. Şirket geçtiğimiz yılın Eylül ayında iPhone 11 serisi ile beraber iOS 13 ve iPadOS 13 işletim sistemlerinin tanıtımını gerçekleştirdi. Teknoloji devi iOS 13’te başta karanlık mod ile beraber pek çok yeniliği ve iyileştirmeleri kullanıcıların beğenisine sundu. Ancak bununla beraber iOS 13 bu yıl çeşitli sorunlar ile sıkça gündeme geldi. Apple sorunları çözmek adına çok kısa aralıklarla yeni güncellemeler yayınlamak durumunda kaldı.

Cupertinolu şirket şu sıralar bir sonraki işletim sistemi iOS 14 üzerinde çalışıyor. Bu yılın sonbahar aylarında iPhone 12 serisi ile beraber iOS 14’ün de kullanıcılara sunulması bekleniyor. Yeni iOS sürümüne dair çeşitli sızıntılar gelmeye devam ediyor Geçtiğimiz günlerde iOS 14’ün kullanıcılara daha özgür bir deneyim sunacağı ortaya çıkmıştı.

Haziran ayında düzenlenecek olan Apple Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC 2020) etkinliğinde iOS 14’ün ilk gösteriminin yapılması planlanıyor. İşletim sisteminin tanıtım öncesi ekran görüntüsü sızdırıldı. Çoklu Görev Penceresi bu sızıntıda karşımıza çıkıyor.

iOS 14’ün Ekran Görüntüsü Sızdırıldı

iOS 14’ün Ekran Görüntüsü Sızdırıldı

Apple iOS 14’e dair gelecek yenilikleri sır gibi saklıyor. Ancak buna rağmen yeni sızıntılar iOS 14’e dair önemli bilgileri ortaya çıkarıyor. Twitter’da isabetli sızıntıları ile tanınan Ben Geskin, iOS 14’ün ekran görüntüsünü takipçileri ile paylaştı.

Geçtiğimiz yıl tanıtılan iPadOS 13 sürümünde Çoklu Görev Penceresi dikkat çeken özelliklerden biri olarak öne çıkmıştı. Teknoloji devinin bu kullanım deneyimini iOS 14’e getireceği görülüyor. Bir ekran görüntüsü ile beraber video da paylaşan Ben Geskin, paylaşımın sahte olmadığının altını çiziyor.

Görsele bakıldığında ekranda dört farkı uygulamanın sığdırıldığı görülüyor. Kullanıcılar ekranda kaydırma işlemi yaparak diğer açık uygulamalara da bakabiliyor. Ayrıca Çoklu Görev Penceresi açık durumda iken ekranı kilitlemek mümkün olacak. iOS 14 ile beraber çok fazla bilgi olmamakla beraber, bilinen bir diğer veri ise varsayılan uygulamaların değiştirilebilme özelliği.

Kullanıcılar varsayılan tarayıcı tercihlerini kendisi belirleyebilecek. Bugüne kadar Apple varsayılan tarayıcı olarak Safari’yi dayatıyor ve kullanıcıların seçim yapmasına izin vermiyordu. Haziran ayında düzenlenecek olan tanıtıma kadar iOS 14’e dair yeni sızıntıların ortaya çıkması bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu