Yatırım yapmaya başla!

iOS 13’ün PUBG Mobile ve Fortnite Oyunlarında Sorun Yarattığı Ortaya Çıktı

Apple’ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı mobil işletim sistemi iOS 13’ün PUBG Mobile ve Fortnite oyunlarında bazı fonksiyonları etkilediği belirtildi.
iOS 13’ün PUBG Mobile ve Fortnite Oyunlarında Sorun Yarattığı Ortaya Çıktı

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde iPhone 11 modelleri ile beraber yeni özellikleri içerisinde barındıran iOS 13 işletim sisteminin tanıtımını gerçekleştirdi. İşletim sisteminin yayınlanması ile beraber milyonlarca iPhone kullanıcısı cihazlarına kurulum işlemini gerçekleştirdi. Kullanılmaya başlanalı sayılı günler olmasına rağmen araştırmalar yapan uzmanlar iOS 13’te pek çok hatanın olduğunu gündeme getirdi.

Gelen haberler gösteriyor ki mobil işletim sistemi bazı popüler oyunlarda da çeşitli sorunlara neden oluyor. PUBG Mobile ve Fortnite, günümüzde en çok ilgi gören oyunlar arasında yer alıyor. iOS 13’ü yükleyen kullanıcılar bu oyunlar sırasında bazı sorunlar yaşadığını belirtiyor. Hata ile oyundaki kontrol ve çeşitli hareketlerin olumsuz etkilendiği dile getiriliyor.

iOS 13 Oyunları Olumsuz Etkiledi

iOS 13 Oyunları Olumsuz Etkiledi

Bilindiği üzere hem PUBG Mobile’da hem de Fortnite’ta üçüncü kişiye ait görüş açısı mevcut. Oyuncular karakterleri iki parmak ile kontrol ediyor ve başka işlevleri yerine getirmek için üçüncü parmaklarını kullanıyorlar. Oyuncular arasında pençe tutuşu olarak adlandırılan bu hareketin iOS 13’te metin düzenleme çubuğunu çıkardığı ifade ediliyor. Ortaya çıkan metin düzenleme çubuğunun benzer oyunlarda oyuncular için önemli bir sorun olduğu belirtildi.

PUBG Mobile’ın geliştiricisi Tencent, söz konusu sorunla ilgili haberlerinin olduğunu ve kullanıcılara iOS 13’ü yüklememeleri gerektiğini açıkladı. Fortnite’ın geliştiricisi Epic Games’ten ise henüz yaşanan hatayla ilgili bir açıklama gelmedi. Yaşanan sorunların önümüzdeki günlerde yayınlanması beklenen iOS 13.1 sürümü ile giderilmesi bekleniyor.

iOS 13.1 ile Hatalar Giderilecek

iOS 13.1 ile Hatalar Giderilecek

Teknoloji devi mevcut iOS 13 sürümünde ortaya çıkan pek çok hatayı önümüzdeki günlerde yayınlayacağı iOS 13.1 ile düzeltmeyi planlıyor. Güncelleme ile beraber PUBG Mobile ve Fortnite oyuncularının da bu mağduriyetinin giderilmesi amaçlanıyor. PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından da yeni güncelleme ile sorunun giderileceğini işaret etti. Apple’dan ise bu konuyla ilgili henüz bir açıklama yok.

Apple ilk olarak iOS 13.1’in güncelleme tarihini 30 Eylül olarak açıklamıştı. Şirketin ilk güncellemesini bu kadar kısa süreli aralıklarla yapılması ile ilk defa gerçekleşen bir olay. Buna rağmen kullanıcıların mağduriyetinin farkında olan teknoloji devi güncelleme tarihini 24 Eylül’e kadar çekti. Görünen o ki Apple zaman kaybetmeden iPhone kullanıcılarının yaşamakta olduğu sorunları en kısa sürede ortadan kaldırmak istiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum