Yatırım yapmaya başla!

iOS 13’te Kullanıcıların Şifrelerini Ortaya Çıkaran Güvenlik Açığına RastlandıApple yeni mobil işletim sistemi iOS 13’ün beta sürecine devam ediyor. Yeni işletim sistemine dair geçtiğimiz günlerde çıkan haberler, kullanıcıların pek çok yeni özelliğe kavuşacağı yönünde. Önümüzdeki günlerde yayınlanması beklenen iOS 13’ün beta sürümlerinde dikkat çeken bir güvenlik açığına rastlandı. Söz konusu hata milyonlarca kullanıcı için büyük risk oluşturacak türden.

Bir kullanıcı iOS 13’ün beta programı üzerinde yaptığı testlerde kayıtlı şifrelerin açığa çıkmasına neden olduğu bir hataya rastladı. Reddit’te sorunu dile getiren kullanıcı hazırladığı video ile İOS 13’te yaşanan hatayı YouTube üzerinden paylaştı. Söz konusu hatayı görmek için güvenlik uzmanı olmaya gerek yok. Hemen her kullanıcının görebileceği bu sorunu kullanıcılar kendi cihazlarında deneyimleme şansına sahip.

Sayfanın üst bölümünde bulunan ‘Uygulama ve Web’ bölümünden ‘Paralolar ve Hesaplar’ bölümünde bulunan şifrelere yeniden basıldığında hata ortaya çıkıyor. Gelen doğrulama ekranın üst üste iptal edildiğinde cihaz daha önceden kaydedilmiş tüm şifreleri alenen ortaya döküyor.

Kullanıcının bu hatayı beta sürecinde bulması ve ortaya çıkarması sevindirici bir gelişme. Apple konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmış değil ancak önümüzdeki günlerde bu hatayı yüksek ihtimalle giderecektir. iOS 13’ün Eylül ayı içerisinde kullanıma sunulması bekleniyor.

Bu açıdan bakıldığında Apple’ın önünde hataları düzeltmek adına yeterli bir süre olduğunu söyleyebiliriz. Kullanıcının söz konusu hatayı kaydettiği görüntülerin yer aldığı videoyu izleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum