Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

iOS 13’te Bazı Kullanıcılar Konuşmaların Kendiliğinden Kesildiğini Belirtiyor

Apple’ın son işletim sistemi iOS’te yaşanan sorunların ardı arkası kesilmiyor. Pek çok kullanıcı konuşma sırasında kesilme yaşandığından dert yanıyor.
iOS 13’te Bazı Kullanıcılar Konuşmaların Kendiliğinden Kesildiğini Belirtiyor
HABER GİRİŞ

Apple geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlikte iPhone 11 modelleri ile beraber iOS 13 işletim sistemini tanıtmıştı. Kısa bir süre sonra ise işletim sistemi kullanıcılara dağıtılmaya başlandı. Yeni iOS sürümü yayınlanması ile beraber pek çok sorun ile gündeme geldi. Yaşanan sorunlar sonrası Apple kısa süre içerisinde mevcut hataların giderildiği iOs 13.1 güncellemesini kullanıcılarına dağıtmaya başladı. Hatta teknoloji devi tarihinde ilk kez bu kadar kısa aralıklar ile güncelleme yayınladı.

Şirket son olarak geçtiğimiz günlerde iOS 13.1.2 güncellemesini iPhone kullanıcılara dağıtmaya başlamıştı. Bu kadar çok güncelleme yayınlanmasına rağmen işletim sisteminde hataların ardı arkası kesilmiyor. Pek çok kullanıcı yaptıkları aramaların bir anda kesildiğini belirtiyor. Bir süredir yaşanan bu durum kullanıcıların aklına ilk olarak GSM operatörü kaynaklı bir sorun olduğunu getirmişti. Ancak son iOS 13.1.2 sürümü ile durumun öyle olmadığı anlaşılıyor.

iOS 13’te Aramalar Kesiliyor

iOS 13’te Aramalar Kesiliyor

Yeni işletim sistemini yükleyen pek çok kullanıcı yaptıkları aramaların kesildiğini belirtiyor. Üstelik bu kesilmeler 1-2 dakika gibi kısa arama sürelerinde gerçekleşiyor. Bazı kullanıcılar ise hiçbir şekilde iPhone’larından arama yapamadığını belirtiyor. Kimi kullanıcılar ise kendilerince aramaların kesilmesine yönelik geçici bir çözüm bulmuş. Konuşmaları kesilen iPhone kullanıcıları telefonlarını yeniden başlatarak bu sorunu çözdüğünü ancak bir süre sonra yeniden tekrarladığını belirtiyor.

Çoğu kullanıcı için tahammül edilemez noktaya gelen bu sorunla ilgili Apple’ın destek hesaplarında çok sayıda şikayete rastlamak mümkün. Yapılan şikayetler arasında işletim sisteminin yavaş çalıştığına dair geri bildirimler göze çarpıyor. Sorun yaşayan kullanıcıların hangi iPhone modelini kullandıkları ise bilinmiyor. Apple iOS 13 sürümünü iPhone 6 ve daha üstü modeller için yayınlamıştı.

GCM Yatırım Banner

Apple’dan Açıklama Bekleniyor

Apple’dan Açıklama Bekleniyor

Aramalarının kesildiğinden yana dert yanan pek çok kullanıcı Apple’dan konuyla ilgili bir açıklama ve yeni bir güncelleme bekliyor. iOS 13’ün ilk kez bu kadar kısa aralıklar ile güncellemeler alması şirketin sorunları çözmek adına çaba gösterdiğini gösteriyor. Ancak tam olarak başarılı olduklarını söylemek pek mümkün görünmüyor.

Kimi kullanıcılar iOS 13’te ardı arkası kesilmeyen hatalar nedeniyle telefonlarını iOS 12’ye döndürme yolunu seçiyor. Bir önceki işletim sistemine geri dönüş işlemini iTunes üzerinden yapmak mümkün. Başta karanlık mod olmak üzere pek çok farklı özellik ile gelen iOS 13 daha çok yaşadığı sorunlar ile gündeme geliyor.

Geçtiğimiz günlerde işletim sisteminin üçüncü parti kablosuz şarj cihazlarının gücünü düşürdüğü ortaya çıkmıştı. Kullanıcılar 7.5 W kablosuz şarj hızına sahip cihazların 5W gücünde çalıştığını belirtmişti. Son günlerde yeni bir güncelleme yayınlanmayan Apple’ın konuyla ilgili bir açıklaması olacak mı bekleyip göreceğiz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.