Yatırım yapmaya başla!

iOS 13 ile iPhone Kameraları Çoklu Kayıt Özelliğine Kavuşacak

Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 13 ile geçtiğimiz yıl çıkan iPhone modelleri ile çoklu görüntü kaydı yapmak mümkün olacak.
iOS 13 ile iPhone Kameraları Çoklu Kayıt Özelliğine Kavuşacak

ABD’nin önde gelen teknoloji şirketi Apple, 10 Eylül’de iPhone 11 modellerinin tanıtımını gerçekleştirdi. iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerini görücüye çıkaran teknoloji devi ayrıca pek çok ürün ve servisinin de tanıtımını yaptı. Bununla beraber iOS 13 ve iPadOS 13’e dair duyurular gerçekleştirildi. İşletim sistemlerine dair çok fazla ayrıntıya yer verilmezken, pek çok özelliğe dair bilgi ortaya çıkmıştı.

Apple’ın iPhone 11 modellerinde çok konuşulan özelliklerinden birisi çoklu kamera kayıt seçeneği olmuştu. Bu özellik ile telefonun hem ön hem de arka kamerasından çoklu kayıt yapmak mümkün olacak. Ancak teknoloji devinden gelen son haberler gösteriyor ki bu özellik iPhone 11 modelleri ile sınırlı kalmayacak. iOS 13’e gelecek özellik ile geçtiğimiz yıl sunulan iPhone modellerinde de bu özelliğin kullanılabilir hale geleceği belirtildi.

iPhone 11 Kamera Özelliği Eski Modellere Geliyor

iPhone 11 Kamera Özelliği Eski Modellere Geliyor

Apple’ın tanıttığı iPhone 11 modellerinde beklenen pek çok özelliğe yer verilmedi. Ancak şirket özellikle çoklu kamera kayıt özelliğini tantımda vurguladı. Bilindiği üzere bu hafta içerisinde iOS 13’ün kullanıcılara dağıtımının başlaması bekleniyor. Yeni işletim sistemi iPhone 7 ve daha üst iPhone modelleri tarafından indirilebilir durumda olacak. Daha önce iPhone 6’nın iOS 13’ü alacağı açıklanmıştı ancak Apple aldığı karar ile bu telefonları güncelleme programından çıkardı.

iOS 13 ile geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max ve 2018 iPad Pro modelleri yeni bir özelliğe kavuşacak. Apple’ın iOS 13 içerisindeki bir API’yı etkinleştirerek söz konusu modellerde çoklu kayıt seçeneğini kullanıma sunacağı duyuruldu. Bu özellik ile telefonun ön kamerası ve arka kamerası ile aynı anda kayıt alma imkanı doğacak.

Teknoloji devinin yeni özelliğinin özellikle Vlog çeken kullanıcıların oldukça işine yarayacağı belirtiliyor. Özellik ayrıca sadece ön ve arka kamera ile sınırlı değil. iPhone 11 Pro modellerinin arka tarafında bulunan üçlü kamera ile aynı anda kayıt alabilecek.

Apple Üçüncü Parti Uygulamadan Yararlanacak

Apple Üçüncü Parti Uygulamadan Yararlanacak

Apple’ın çoklu kayıt özelliği iOs işletim sisteminin varsayılan kamera uygulamasında bulunmuyor. Şirket çözümü üçüncü parti bir uygulamadan yardım almakta buldu. Filmic Pro uygulaması ile kullanıcılar bu deneyimden yararlanma şansına sahip olacak. iPhone XS’te bu özellik iki kameraya izin verecek. iPhone 11 serisi ise üç kameranın aynı anda kullanılmasına izin verecek.

İlerleyen günlerde yayınlanacak yeni güncellemeler ile daha fazla kameranın bir arada kullanılmasına izin verilir mi bilinmiyor. Geçtiğimiz yıl iPhone modellerini alan kullanıcıların bu özellikten yararlanması için yeni amiral gemilerini alması gerekmeyecek. 19 Eylül’den itibaren iOS 13 kullanıcılara dağıtılmaya başlanacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum