Yatırım yapmaya başla!

iOS 13’te Güncellemelere Rağmen Batarya Sorunu Olduğu Belirtiliyor

Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 13’te sorunlar bitecek gibi görünmüyor. Pek çok kullanıcı batarya ömrünün son güncelleme ile kısaldığını belirtiyor.
iOS 13’te Güncellemelere Rağmen Batarya Sorunu Olduğu Belirtiliyor

Teknoloji devi Apple, Eylül ayında düzenlediği etkinlikte iPhone 11 modelleri ile başta olmak üzere pek çok ürün ve servisinin tanıtımını gerçekleştirdi. Tanıtılan servisler arasında iPhone’ların işletim sistemi iOS 13 te yer aldı. Apple tanıtımdan kısa bir süre sonra iOS 13’ü kullanıcılara dağıtmaya başladı. Ancak bu yıl çıkan işletim sistemi pek çok hata ve sorunlar ile gündeme geldi. Apple bugüne kadar hiç olmadığı kadar kısa sürede yeni iOS güncellemeleri yayınladı.

Buna rağmen sorunları tam anlamıyla çözebilmiş görünmüyor Teknoloji devi geçtiğimiz günlerde iOS 13.1.3 güncellemesini dağıtmış ve ortaya çıkan pek çok hatayı düzeltmişti. Ancak kullanıcılardan gelen yorumlar bazı sorunların devam ettiğini gösteriyor. Pek çok kullanıcı son iOS güncellemesi ile telefonların batarya ömrünün kısaldığını belirtiyor.

iOS Güncellemesi Batarya Sorunu ile Gündemde

iOS Güncellemesi Batarya Sorunu ile Gündemde

iOs 13.1.3 sürümünü indiren bazı iPhone kullanıcıları batarya ömrünün gözle görülür seviyede kısaldığından dert yanıyor. Pek çok kullanıcı ise telefonları şarj olurken normalden fazla ısınma olduğunu belirtiyor. Yaşanan sorunların güncellemeyi alan iPhone 6’dan iPhone 11 Pro Max’e kadar pek çok modelde görüldüğü ifade ediliyor. Apple bugüne kadar iOS 13’te ortaya çıkan sorunlara kısa sürede müdahale etti.

Bu sorunlar arasında çağrıların kapanması, kişilerin kaybolması ve e-postaların silinmesi gibi durumlar yer alıyor. Bataryası ile ilgili sorunu gündeme getiren bir kullanıcı “iOS 13.1.3 güncellemesi, iPhone 7 Plus’ımın bataryasını öldürüyor. Batarya doluluğunun %70’i 2 saatte bitiyor. Telefonda sorunlar var ve çok fazla ısınıyor. iOS 13.1.2’den sonra buna sebep olacak ne değişti?” açıklamasında bulundu.

Bir başka kullanıcı ise tepkisini dile getirerek, “Teşekkürler Apple. Tüm gün bana yetecek harika bir telefonum vardı. iOS 13.1.3’ü kurduktan sonra çok fazla ısınan bir telefona sahip oldum. Tüm batarya 3 saat içerisinde bitiyor ve doğru düzgün şarj olmuyor. Neyse en azından Memoji’lerim var. Harika” diye konuştu.

Apple yakın’ın zamanda bu sorunu yayınlayacağı yeni güncelleme ortadan kaldırması bekleniyor. Güncelleme gelene kadar telefonun şarj ömrünü uzatmak için iOS 13 ile beraber gelen karanlık mod aktif edilebilir.

Mail Uygulaması Beğenilmedi

Mail Uygulaması Beğenilmedi

iOS 13 ile beraber Apple işletim sisteminde pek çok değişikliğe imza attı. Bu değişikliklerden birisi ise mail uygulamasına yönelik oldu. Kullanıcılar kendilerine gönderilen maillerin kim tarafından olduğunu göremediklerini belirtiyor. Ayrıca e-postaların senkronize olmadığı ve okunmamış mail sayılarının gerçek olmadığı da belirtilenler arasında.

Yeni tasarımda kullanıcılar mailleri silmek isterken yanlışlıkla çöp kutusuna gönderdiğini belirtiyor. Apple’a bu konuyla ilgili çok fazla geri bildirim gittiği biliniyor. Teknoloji devinin önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili yeni bir adım atıp atmayacağı bilinmiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum