Yatırım yapmaya başla!

iOS 13 ile Gelen Find My Uygulaması Sayesinde Kaybolan iPad Bulundu

Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 13’te bulunan Find My özelliği ile havaalanında kaybolan bir iPad cihazı bulundu.
iOS 13 ile Gelen Find My Uygulaması Sayesinde Kaybolan iPad Bulundu

ABD’li teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlikte başta iPhone modelleri olmak üzere pek çok ürün ve servisinin tanıtımını gerçekleştirdi. Yeni amiral gemileri ile beraber işletim sistemi iOS 13 ve iPadOS 13 sürümlerine dair duyurular yapıldı. Mobil işletim sistemlerine dair tanıtımda çok fazla ayrıntıya yer verilmedi ancak daha önceden ortaya çıkan sızıntılarda pek çok sızıntı ortaya çıkmıştı.

Bu sızıntılar arasında en dikkat çekenlerden birisi ise Find My özelliği olmuştu. Daha önce ortaya çıkan sızıntılarda iOS 13 ile kullanıcıların kaybolan Apple ürünlerini çevrimdışı olarak bulabileceği belirtilmişti. Bir kullanıcı bu özellik sayesinde havaalanında kaybetmiş olduğu iPad cihazını buldu.

iOS 13 ile Kaybolan iPad Bulundu

iOS 13 ile Kaybolan iPad Bulundu

Apple’ın bu sene sunduğu ürünler arasında iOS 13’ün en çok beğeni toplayacak servislerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Yeni özellikler arasında Find My uygulaması ise kullanıcı dostu olarak karşımıza çıkıyor. Teknoloji devi işletim sisteminin tanıtımında bu sene bir değişiklik yaptı ve iPad ürünleri için iPadOS 13 adlı bir sürüm tanıttı. ABD’de bir kullanıcı ise iPadOS 13’ün beta sürümü sayesinde kaybetmiş olduğu iPad ürününü buldu.

Los Angeles Uluslararası Havaalanı’nda bir kişi iPad ürününü kaybetti. Bir gün sonra ise bu kullanıcı iPad cihazının görüldüğüne dair bildirimler aldı. Gelen bildirimde kaybolan ürünün bulunduğu nokta yer alıyordu. Belirtilen yere giden kişi iPad cihazını bulmuş oldu. Find My uygulamasının ayırt edici özelliği cihazlar internet bağlantısına sahip olmasa da bulma şansı veriyor.

Find My ile İnternet Olmadan da Apple Cihazı Bulunuyor

Find My ile İnternet Olmadan da Apple Cihazı Bulunuyor

Akıllı telefonların büyük bölümünde kaybolma durumlarına karşı yerlerini tespit etmelerine yarayan uygulamalar mevcut. Ancak bu uygulamaların işe yaraması için cihazın internet ağına bağlı olması gerekiyor. Apple’ın iOS 13 ile beraber sunduğu Find My uygulaması bu gereksinimi ortadan kaldırıyor.

Bu uygulamanın dikkat çeken yanı telefonun Bluetooth sinyalleri yaymasını sağlayarak bulunmasını kolaylaştırıyor. Find My uygulaması iPad ile beraber Mac, iPhone gibi tüm Apple ürünlerinin çevrimdışı olarak bulunmasını sağlıyor. Uygulama ayrıca T2 güvenlik yongasına sahip olan Mac modellerini kullanılamayacak şekilde kilitliyor. Bu durum sayesinde cihazı çalan kişilerin satmasının önüne geçilmiş oluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum