Yatırım yapmaya başla!

iOS 13’ün Destekleyeceği En Düşük Apple Modeli iPhone 7 Olacak!

Apple’ın önümüzdeki yıl için geliştirdiği iOS 13’ün destekleyeceği en düşük modeller iPhone 7 ve iPhone 7 Plus olacak.
iOS 13’ün Destekleyeceği En Düşük Apple Modeli iPhone 7 Olacak!

Dünyanın önde gelen teknoloji devlerinden Apple, geliştirmiş olduğu ürünlerin yazılım desteğini kendisi veriyor. Bu yönüyle rakibi Android’den ayrılan şirket diğer akıllı telefonlara karşı büyük avantaja sahip oluyor. Ancak ABD’li akıllı telefon üreticisinin vermiş olduğu iOS destekleri, sınırlı sayıda ürünü kapsıyor.

Apple belirli bir süre geçtikten sonra vermiş olduğu işletim sistemi desteğini eski cihazlarından kesmeye başlıyor. Eski modellerin sahip olduğu düşük donanım yeni işletim sistemlerine karşı yetersiz kalıyor. Geçtiğimiz günlerde Apple’ın yıl sonuna doğru çıkaracağı iOS 13’ün testlerine başladığı gündeme gelmişti. Son olarak mobil işletim sisteminin hangi iPhone ve iPad modellerini destekleyeceği belli oldu.

iOS 13 Hangi Telefonlara Gelecek?

iOS 13 Hangi Telefonlara Gelecek?

Apple’ın son olarak geliştirdiği ve şu an kullanımda olan iOS 12’nin desteklediği en düşük iPhone modeli 5S olmakta. Daha sonrasında çıkan tüm iPhone modellerinde iOS 12 desteği mevcut. Yeni çıkacak olan iOS 13’te verilecek olan desteğin kapsamı iyice daralıyor. iOS 13’ün kapsamıyla ilgili detaylar veren raporda dikkat çeken açıklamalar yer alıyor.

Buna göre henüz geliştirme ve test aşamasında olan iOS 13’ün destekleyeceği modeller iPhone 7, 7 Plus ve daha üstü cihazlar olacak. Redmond Pie tarafından paylaşılan rapordaki bilgiler eğer hayat geçerse, Apple’ın 2016 yılından önceki iPhone modelleri iOS 13 desteğine sahip olmayacak. Bu modeller arasında iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus yer alıyor.

iOS 13’ün destek kapsamı iPhone modelleri ile beraber iPad cihazları da yakından ilgilendiriyor. Rapora göre iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Air ve iPad Air 2 iOS 13 desteğinden yararlanamayacak. Apple’a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre söz konusu işletim sistemleri hala tartışma aşamasında. Kimi kaynaklar 2015 ve sonrasındaki cihazlara iOS 13 desteği verilebileceğini belirtiyor. Bu konuyla ilgili kesin bilgi için WWDC 2019 geliştirici konferansını beklememiz gerekiyor. O zamana kadar Apple’ın kesin olarak bir karara varması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum